iPhone'daki Lightning Tarih Mi Oluyor?

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni iddia ise iPhone'larda bulunan Lightning portunun, iPhone 8 de olmayacak olması. Detaylar haberimizde...
01 Mart 2017 12:03
iPhonedaki Lightning Tarih Mi Oluyor?
Apple tarafından yeni çıkacak en az bir iPhone modelinde, Lightning portunun yerini USB-C portunun alacağı ileri sürülmüş durumda. Bu ciddi iddianın kaynağı ise The Wall Street Journal.
 
Apple, USB-C için Lightning’e sırt mı çevirecek?
 
Tanıtılmasına daha 6 ay olan iPhone 8 modeli ile ilgili beklentiler oldukça yüksek. Özellikle de bu yılın iPhone SErisinin 10. yılı olması, beklentilerin daha da yüksek olmasına sebep oluyor. iPhone 8 ile ilgili son iddialar ise akıllı telefonda USB-C portunun yer alacağı yönünde.
 
 
Apple’a yakın kaynaklardan edinildiğinin altı çizilen bilgilere göre şirket, iki iPhone modelinde geleneksel LCD’ler kullanacakken birisinde ise OLED ekrana yer verecek. Bir diğer önemli değişiklik ise, hem güç hem de diğer çevre birimleri için USB-C portuna yer verilmesi olacak. Bu sayede tek bir USB-C kablosu ile iPhone 8, 12 inç MacBook veya MacBook Pro modellerinin şarjının mümkün olacağı belirtiliyor.
 
Apple’ın bu anlamda 5 yıllık süreçte iPhone’larda ikinci kez şarj portunu değiştirmiş olacağı belirtiliyor. Şirket daha önce 2012 yılında, 30-pin Dock bağlantısından Lightning’e geçmişti. Diğer taraftan şirketin USB-C’ye geçmeyeceğini ve Apple’ın Avrupa Komisyonu’nun tüm mobil cihazlar için tek şarj cihazı kampanyası odağında Avrupa ülkelerinde Lightning’den USB-C’ye adaptör satışı gerçekleştireceğini düşünenler de var.
 
Bakalım Apple, iPhone 8 modelinde böyle ciddi bir karar alabilecek mi?
 
shiftdelete
339206
Bu haberler ilginizi çekebilir