iPhone'da Sinyal Gücünü Sayılarla Göstmenin Yolu

iPhone'da hücresel bağlantı sinyal gücünü sayısal olarak nasıl gösterebiliriz? İşte iPhone'da sinyal gücünü sayılarla göstermenin yolu...
28 Ocak 2015 17:01
iPhoneda Sinyal Gücünü Sayılarla Göstmenin Yolu
Cep telefonlarında sinyal gücü gösterim konusunda geleneksel metod, sinyal gücünün bar adı verilen çubuklar ya da daireler ile ifade edilmesi.
 
Bu çubukların 4 tanesinin de dolu olmasının ya da sadece birinin dolu olmasının ne ifade ettiği ise tam bir belirsizlik diyebiliriz. Ancak sinyal gücünü takip etip, telefonunuzun ne kadar çektiğini takip etmenin daha kolay bir yolu var. 
 
 
Aşağıda yer alan 5 adımı takip ederek iPhone'unuzun sinyal gücünü sayısal olarak ifade etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:
 
1. Telefon uygulamasını açın
 
2. Klavye kısmına gelip, *3001#12345#* , kodunu giriin ve arama yapın.
 
 
 
 
3. Field Test moduna gireceksiniz. Bu ekranda sol üstte yer alan sinyal barına dokunup, barın yok olup yerini sayılara bırakmasını sağlayın.
 
 
 
 
4. Daha sonra telefonunuzun Açma/​kapatma/Uyutma/Uyandırma tuşuna basılı tutarak telefonu kapatma ekranının çıkmasını bekleyin.
 
5. Kapatma ekranından çıkmak için Ana Ekran tuşuna basılı tutun. İşleminiz tamamlanmıştır.
 
Eğer çıkan sayısal değerlerden memnun kalmazsanız, geri dönmek için tek yapmanız gereken ise herhangi bir ekranda sinyal kısmında yer alan sayılara dokunmak.
 
 
 
Sayılar Ne Anlama Geliyor?
 
Sinyal gücü kısmında yer alan barın yerine gelen sayıların ne ifade ettiğini merak eden takipçilerimiz için ise şöyle açıklayım. 
 
Telefonunuzun sinyal gücünü dBm yani Decibel-miliwatts cinsinden ifade eden bu değerler size daha iyi bir takp imkanı sunuyor. Hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan alabileceğiniz dBm değerleri için -80 ve üstü değerlerin çok iyi olduğunu, -100 ve altı değerlerin ise kötü sinyal kalitesi olduğunu belirtelim.
 
Yaptığınız işlemi eski haline döndürmek için yapmanız gereken tek şey, ilk iki adımı uygulayıp, 3. adımda sinyal gücünü tekrar bar ile gösterecek hale getirmek ve daha sonra telefonu kapatmak. Açtığınızda telefonunuz normale dönecektir.
 
90204
Bu haberler ilginizi çekebilir