iPhone’da Live Photos (Canlı Fotoğraf) Nasıl Kapatılır?

Live Photos (Canlı veya hareketli Fotoğraf), Apple’ın iPhone 6S ile birlikte hizmete sunduğu bir özellik. Ancak bu özelliği sürekli kullanmak, telefon hafızanızda oldukça yer kaplayabilir. İsterseniz Live Photos (canlı-hareketli fotoğraf) özelliğini çok kolay bir şeklide devre dışı bırakabilirsiniz.
04 Mart 2017 14:07
iPhoneda Live Photos (Canlı Fotoğraf) Nasıl Kapatılır?

iPhone 6S ile birlikte gelen hareketli fotoğraf özelliği oldukça beğenilmişti. Hareketli fotoğraf özelliği, normal bir fotoğraf çektiğinizde; görünüş itibariyle fotoğraf gibi görünür fakat fotoğrafın üzerine bastığınızda fotoğrafın hareket ettiğiniz görürsünüz. Yani hareketli fotoğraf size, fotoğraf çekiminde 3 saniyelik bir video çekme olanağı sağlar.  Ancak sürekli bu özelliği kullanıyor olmanız telefon hafızanızı kısa sürede doldurabilir.

 

Live Photos (Canlı Fotoğraf) Özelliğini Devre Dışı Bırakmak!

 

Kamera uygulamasını başlattığınızda, ekranınızın üst kısmında üç eşmerkezli çevreden oluşan Canlı Fotoğraf simgesini bulun. Simge sarı ise, Canlı Fotoğraf özelliği aktif demektir. Kapatmak için, simgenin üzerine dokunmanız yeterlidir. Aynı adımları izleyerek her zaman tekrar açabilir ve tekrar kapatabilirsiniz.

 

 

Ancak bu şekilde her zaman uğraşmak istemiyorsanız; telefonunuzun ayarlar kısmından bu özelliği tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. İşte izlemeniz gereken adımlar…

 

Ayarlar>Fotoğraf ve Kamera>Ayarları Koru>Canlı Fotoğraf sıralamasını izleyerek Canlı Fotoğraf özelliğini isteğinize göre açıp kapatabilirsiniz. Umarız faydalı olmuştur.

 

 

İncehesap

 

369868
Big Boss
13 Mart 2018, Salı 16:03
faydalı oldu saolun
Big Boss
27 Ocak 2018, Cumartesi 19:21
Teşekkürler
Big Boss
03 Kasım 2017, Cuma 15:59
THANKS
Big Boss
19 Ekim 2017, Perşembe 09:07
İşime yaradı
Bu haberler ilginizi çekebilir