iPhone'da Konum Servislerini Kapatma

iPhone'da konum servisleri sizi durmadan takip ediyor ve şarjınızın kısa sürede bitmesine sebep oluyor. Nasıl kapatacağınız ise haberimizde...
19 Kasım 2015 15:46
iPhoneda Konum Servislerini Kapatma
Apple, iOS 7 ile birlikte sistemde ayrı bir Gizlilik bölümü oluşturmuştu. iPhone gizlilik bölümünde yer alan "Sık Kullanılan Konumlar" seçeneği; konumla ilgili faydalı bilgiler sağlayarak kullanıcılara App Store ve Apple Maps başta olmak üzere çeşitli bilgiler sunuyor. Ancak ön tanımlı olarak açık gelen "Sık Kullanılan Konumlar" seçeneği iPhone'un konumu sürekli kullanıyor ve en çok ziyaret ettiğiniz yerleri depoluyor.
 
 
"Sık Kullanılan Konumlar" seçeneğinin aktif olması hem şarj konusunda negatif etki yaratıyor hem de izlenme konusunda hassas olan kullanıcıları olumsuz etkiliyor. Peki, iPhone'un sizi izlemesini nasıl kapatabilirsiniz. Eğer konum servislerin iyileştirilmesinde katkıda bulunmak istemiyor ve konum bazlı öneriler almak istemiyorsanız gizlilik bölümünden bu seçeneği kapatabilirsiniz.
 
 
 
Konum servisleri nasıl kapatılır?
 
Sık kullanılan konumları kapatmak için; Ayalar>Gizlilik>Konum Servisleri>Sistem Servisleri>Sık Kullanılan Konumlar seçeneğini pasif hale getirin. Konum tabanlı reklamları engellemek için ise bu bölümde yer alan "Konum Tabanlı iAD'ler" seçeneğini de pasif hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu bölümde konum servislerini kullanmasını istemediğiniz özellikleri de kapatarak küçük de olsa pil tasarrufu sağlayabilirsiniz.
shiftdelete
827514
Bu haberler ilginizi çekebilir