iPhone'da Konum Servislerini Kapatma

iPhone'da konum servisleri sizi durmadan takip ediyor ve şarjınızın kısa sürede bitmesine sebep oluyor. Nasıl kapatacağınız ise haberimizde...
19 Kasım 2015 15:46
iPhoneda Konum Servislerini Kapatma
Apple, iOS 7 ile birlikte sistemde ayrı bir Gizlilik bölümü oluşturmuştu. iPhone gizlilik bölümünde yer alan "Sık Kullanılan Konumlar" seçeneği; konumla ilgili faydalı bilgiler sağlayarak kullanıcılara App Store ve Apple Maps başta olmak üzere çeşitli bilgiler sunuyor. Ancak ön tanımlı olarak açık gelen "Sık Kullanılan Konumlar" seçeneği iPhone'un konumu sürekli kullanıyor ve en çok ziyaret ettiğiniz yerleri depoluyor.
 
 
"Sık Kullanılan Konumlar" seçeneğinin aktif olması hem şarj konusunda negatif etki yaratıyor hem de izlenme konusunda hassas olan kullanıcıları olumsuz etkiliyor. Peki, iPhone'un sizi izlemesini nasıl kapatabilirsiniz. Eğer konum servislerin iyileştirilmesinde katkıda bulunmak istemiyor ve konum bazlı öneriler almak istemiyorsanız gizlilik bölümünden bu seçeneği kapatabilirsiniz.
 
 
 
Konum servisleri nasıl kapatılır?
 
Sık kullanılan konumları kapatmak için; Ayalar>Gizlilik>Konum Servisleri>Sistem Servisleri>Sık Kullanılan Konumlar seçeneğini pasif hale getirin. Konum tabanlı reklamları engellemek için ise bu bölümde yer alan "Konum Tabanlı iAD'ler" seçeneğini de pasif hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu bölümde konum servislerini kullanmasını istemediğiniz özellikleri de kapatarak küçük de olsa pil tasarrufu sağlayabilirsiniz.
shiftdelete
714286
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama