iPhone'a Zil Sesi Yapmak

En iyi akıllı telefon serisi sayılan iPhone'a nasıl zil sesi hazırlanacağını, bu rehberimizde anlatıyoruz. Artık iPhone'unuzda standart zil seslerini kullanmak zorunda değilsiniz.
02 Ağustos 2014 16:52
iPhonea Zil Sesi Yapmak
Apple'ın mobil cihazlarının en büyük (belki de tek) sıkıntısı olan iTunes yazılımı, bildiğiniz gibi kolay bir şekilde zil sesi yapmanıza izin vermiyor. Telefon içerisinde yer alan parçaları da maalesef "Zil sesi yap" gibi basit bir komutla ton haline getiremiyoruz.
 
Peki zil sesini değiştirmek için ne yapmak gerek? Belki de Müslüm Gürses'ten bir parçayı zil sesi yapmak istiyorsunuz? Şimdi size adım adım bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.
 
Bunun için öncelikli olarak yapmamız gereken şey, bilgisayarınızdaki iTunes yazılımını açmak.
 
 
 
iTunes açıldıktan sonra, ilk olarak Düzen > Tercihler menüsüne girmemiz gerekiyor. İlk açılışta karşımıza çıkan Genel sekmesi altında, Ses Tonları seçeneğini aktifleştireceğiz. Seçeneği aktifleştirdikten sonra kaydedip, bu sayfayı kapatabiliriz.
 
 
 
Eğer iTunes yazılımına müziklerimizi yüklemediysek, sürükle bırak yöntemi ile bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra, zil sesi haline getirmek istediğimiz parçayı seçeceğiz.
 
Parçayı seçip sağ tıkladığımızda, karşımıza geniş bir menü çıkacak. Bu menüden Bilgi Ver seçeneğini tercih ederek, parçanın ayarlarına giriyoruz. Üst taraftaki sekmelerden, Seçenekler bölümüne geliyoruz.
 
 
 
Bu sayfada bize lazım olan şey, başlama ve durdurma zamanları. Şarkının hangi bölümünü zil sesi yapacağımıza buradan karar vermeliyiz. Şarkıyı başka bir oynatıcıdan başlatıp, başlangıç ve bitiş saniyelerini not alalım. Apple, bize 40 saniyeden daha uzun süren bir zil sesine izin vermiyor. Bu yüzden tercihimizi maksimum 40 saniye olacak şekilde yapalım.
 
 
Hangi bölümün zil sesi olacağına karar verdikten sonra başlangıç ve bitiş zamanlarının yanlarındaki kutucukları tercih ederek, buraya istediğimiz değerleri giriyoruz. XX:YY:ZZZ biçimini korumamız gerektiğini unutmayalım. X dakikayı, Y saniyeyi ve Z de saliseleri belirtiyor. Seçimlerimizi maksimum 40 saniye olacak şekilde gerçekleştirdikten sonra Tamam tuşuna basıp bu ekranı kapatabiliriz.
 
Ayarlamış olduğumuz parçayı sağ tıklayarak AAC Sürümünü Yarat tuşuna basıyoruz. AAC sürümü yaratıldıktan sonra, seçili olan şarkının hemen altında görünecektir. Süre kısmında en fazla 0:40 yazdığından emin olalım. AAC sürümünü sağ tıklayıp, Windows Gezgini'nde Göster tuşuna basıyoruz.
 
 
Karşımıza Windows Explorer penceresinde .m4a uzantılı bir müzik dosyası çıkacak. Eğer Windows Explorer ayarları altından Bilinen dosya türlerinin uzantılarını gizle seçeneğini aktifleştirdiyseniz (ki normalde aktiftir bu), ALT tuşuna basıp yukarıdan Araçlar menüsünden Klasör Seçenekleri kısmına girmemiz gerekiyor.
 
 
 
 
Klasör seçenekleri menüsünün altından, Görünüm sekmesine geçelim. Burada Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle diye bir seçenek çıkacak. Bu seçeneği iptal ederek, dosya uzantısı üzerinde değişiklik yapmamıza olanak sağlamamız gerekiyor.
 
 
Şimdi .m4a uzantılı dosyamızı sağ tıklayarak, uzantısını .m4r yapmamız gerekiyor. .m4r yaptıktan sonra, dosyayı sürükle bırak yöntemi ile iTunes'un önce Arşiv üzerindeki Ses Tonları'na atıyoruz. Attıktan sonra burada oluşan dosyayı seçip, Aygıtlar altındaki Ses Tonları bölümüne bırakıyoruz. 
 
 
Artık zilimiz hazır. Zil sesleri tercihleri altından, istediğiniz gibi müziğinizi seçebilirsiniz. Yalnız bu noktada yapmamız gereken son bir değişiklik var. Hatırlarsanız, ilk başta size 40 saniyelik bir bölümü seçmeniz gerek demiştim. İşte o başlangıç ve bitiş süreleri, sizin ayarladığınız şarkıda kalarak sadece o kısmın çalmasına sebep olacaktır. Bahsi geçen tikleri kaldırarak bu durumu eski haline çevirebilirsiniz.
 
 
Bu kadar! Yeni zil sesiniz hayırlı olsun.
shiftdelete
134092
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Samsung, Dünyada İlk HDRli Sinema Ekranı Geliştiriyor!

  Samsung, Dünyada İlk HDR'li Sinema Ekranı Geliştiriyor!

  Teknoloji piyasasında Samsung rüzgarı esmeye devam ediyor. Samsung şimdi de sinema ekranı geliştiriyor. Samsung, dünyada ilk HDR teknolojisine sahip LED sinema ekranı üretecek!
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
En Çok Okunan Haberler
 • iOS 10.3ün Bilinmeyen Bir Özelliği!iOS 10.3'ün Bilinmeyen Bir Özelliği!
  Apple, geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 10.3 güncellemesi ile App Store'a bir özellik ekledi. Peki güncelleme içeriğinde yer almayan bu özellik…
 • Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı!Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı!
  Asus'un CES 2017 etkiliğinde tanıttığı AsusPro B9440 dizüstü bilgisayarı, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olarak tanınıyor. Mayıs ayında piyasa…
 • Galaxy S8 Tanıtımını İzle!Galaxy S8 Tanıtımını İzle!
  Samsung'un amiral gemisi Galaxy S8'i tanıtmasına artık sadece 1 saat kaldı. Türkiye saati ile 18.00 da başlayacak olan olan tanıtım Samsung'un resmi…
 • İşte Samsung Galaxy S8!İşte Samsung Galaxy S8!
  Samsung’un merakla beklenen telefonları Galaxy S8 ve S8 Plus nihayet resmi olarak tanıtıldı. İşte Galaxy S8 ve S8 Plus'ın özellikleri...
 • Samsungun Unpacked Etkinliğinde Tanıtacağı Cihazlar!Samsung'un Unpacked Etkinliğinde Tanıtacağı Cihazlar!
  Samsung'un Unpacked etkiliğinde hangi cihazları tanıtacak? Galaxy S8'i tanıtacağını zaten biliyoruz. Peki Samsung, Galaxy S8'in yanında hangi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama