iPhone'a Google Assistant Geliyor!

Yeni gelen rapora göre Google ve Apple, Google Assistant için bir araya geliyor. Eğer bu ortaklık sağlanırsa iPhone'da Google Assistan dönemi başlayacak!
19 Haziran 2017 12:49
iPhonea Google Assistant Geliyor!
Bugün ortaya çıkan haberlere göre Apple ve Google, iPhone kullanıcılarının kişisel asistan tercihlerini değiştirebilmesi adına birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Görünüşe göre çok yakında Google Assistant, Siri'nin yerini alabilecek.
 
iPhone'da Google Assistant dönemi!
Öncelikle Google Assistant'ın şu anda iOS platformunda zaten çalışabildiğini ama uygulamayı kullanabilmek için Siri gibi kısayollar yerine, herhangi bir uygulama gibi ayrı bir pencerede çalıştırmanız gerektiğini hatırlatmamız gerek.
 
 
Eğer söylenenler doğruysa yakın bir zamanda Siri için Home tuşuna bastığınızda karşınıza Siri değil, Google Assistant çıkabilecek. Tabii bu durum tamamen tercihe bağlı olacak.
 
Bundan yıllar önce ilk iPhone'u kullananların da hatırlayacağı üzere Google Maps, iPhone'un resmi harita uygulamasıydı ve Apple Maps ortaya çıkana kadar da bu durum değişmemişti. Yani Apple'ın Google Assistant'ı varsayılan kişisel asistan yapabilmenize olanak tanıması o kadar da uzak bir ihtimal değil.
 
shiftdelete
20268
Bu haberler ilginizi çekebilir