iPhone'a dokunmatik kılıf

Canopy firması CES 14'te iPhone için geliştirmiş olduğu dokunmatik kılıfını tanıttı. PS Vita'nın arka yüzeyine benzer özellikleri olan kılıfın ayrıntıları haberimizde.
11 Ocak 2014 13:01
iPhonea dokunmatik kılıf

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2014 etkinliğinde yeni ürünler hız kesmeden tanıtılmaya devam ediyor. iPhone için hem batarya hem de harici hafıza desteği sağlayan Mophie kılıfların tanıtılmasından sonra, Canopy firması da Sensus isimli dokunmatik kılıfını gün yüzüne çıkardı.

 

PS Vita'nın arka yüzeyindeki dokunmatik panel işlevini gören bu kılıf, iPhone'a şarj/dock girişinden bağlanıyor. Şimdilik belli başlı uygulamalarda çalışan bu kılıf, iPhone'un arka yüzeyini dokunmatik hale getiriyor.

 

Ağırlık da ölçebiliyor

 

iPhone 5/5s ile uyumlu olan dokunmatik kılıf ayrıca, cisimlerin ağırlıklarını da ölçebiliyor. Yapmanız gereken uygulamayı açmak ve ağırlığını merak ettiğiniz cismi iPhone'un üzerine koymak oluyor.

 

iPhone'da oyun oynamak Canopy Sensus ile daha zevkli olabilir

 

Arka yüzeyinin yanında yan yüzeyi de dokunmatik olan bu kılıf sayesinde internette sayfalar arasında geçiş yapmak ve oyun oynamak çok keyifli olacağa benziyor.

 

Şimdilik çok az oyun ve uygulamaya destek veren dokunmatik kılıfın, önümüzdeki aylarda daha fazla uygulamaya destek vereceğini tahmin ediyoruz.

shiftdelete
Etiketler : CES 2014 , iphone
954463
Bu haberler ilginizi çekebilir