iPhone'a 3D Kamera Mı Geliyor!

Yeni iPhone ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple'ın Eylül ayında tanıtımını yapacağı yeni iPhone'un 3D kameraya sahip olabileceği iddia edildi! İşte ayrıntılar...
31 Mart 2017 11:35
iPhonea 3D Kamera Mı Geliyor!
Apple'ın artırılmış gerçeklik üzerine çalışması için isimlerini gizli tuttuğu bir ekip topladığı haberinin üzerinden çok geçmeden, bu ekibin üzerinde çalıştığı şeylerden biri üzerine ışık tutabilecek yeni bir sızıntı geldi.
 
iPhone için yeni kamera Teknolojisi
 
Amerikan dev yatırım bankası Morgan Stanley uzmanlarından Charlie Chan, Himax Technologies adında bir şirketin yeni iPhone'da olması planlanan üç boyutlu algılama yeteneği olan yeni bir kamera için gerekli parçaları ürettiğini söylediği bir rapora imza attı. Asya'nın finans yayınlarından Barron's ise, bu raporun doğru çıkabileceğini, Himax'in Apple'a 3D sensörler üreteceğine dair senenin başından beri bir beklenti olduğunu yazdı.
 
 
Söz konusu Apple olduğunda dünyanın tartışmasız en iyi sızdırıcısı ve analisti kabul edilen Ming-Chi Kuo, çalıştığı yatırım şirketi KGI Securities'in yatırımcılarına geçen ay gönderdiği bir notta da yeni iPhone'un devrim yaratacak bir 3D kameraya sahip olabileceğini söylemişti. Ming-Chi Kuo geçen sene, iPhone 7 serisinin piyasaya çıkmadan aylar önce son halinin bilinmesine yetecek kadar doğru analiz yapmıştı.
 
Kuo'nun geçen ay yatırımcılarına gönderdiği ve Business Insider tarafından basına sızdırılan notta ayrıca, Apple'ın 3D algoritmaları konusunda Android'e yıllar fark atacak kadar ileride olduğunu, ve söz konusu 3D kameranın infrared sensörlerle desteklenip iPhone'u kullanma deneyimini yeniden icat edebileceğini, 3D kameranın en az birkaç yıl boyunca iPhone'un benzersiz özelliklerinden biri olacağını da yazıyordu.
 
Charlie Chan ve Ming-Chi Kuo'dan ardı ardına gelen analizler teknoloji dünyasında daha montajına başlanmamış yeni iPhone'un kamerası için şimdiden heyecanlı bir bekleyiş başlattı.
 
shiftdelete
613520
Bu haberler ilginizi çekebilir