iPhone X'in Ekranı Sorun Mu Olacak?

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X, kısa bir sonra kullanıcıları ile buluşacak. Ancak iPhone X'in ekran boyutu uygulamaların çalışmasında sorun teşkil edebilir.
13 Ekim 2017 07:47
iPhone Xin Ekranı Sorun Mu Olacak?
Apple’ın 3 Kasım tarihinde teknoloji meraklılarıyla buluşturmaya hazırlandığı yeni iPhone modeli iPhone X ile birlikte yepyeni bir problem de bizleri bekliyor. Zira ekran boyutu yüzünden uygulamalar tam ekran olarak çalışamayacak gibi görünüyor.
 
iPhone X ekran sorunu nasıl çözülecek?
 
Apple’ın kendi çalışanlarına dağıttığı ve bu sayede günlük hayatta kullanıldığını görebildiğimiz iPhone X modelinin yeni ekran oranı sayesinde uygulamalarla ilgili ciddi bir problemin ortaya çıkacağını söylemek mümkün.
 
Aşağıdaki görsele tıklayarak yakından baktığınızda Pokemon GO oynayan bir kullanıcıyı görebiliyorsunuz. Fakat cihazın üst kısmına dikkat ederseniz, uygulama arayüzünün ekranın tam olarak üzerinden değil de biraz aşağısından kırpıldığına da şahit olabilirsiniz.
 
Bunun sebebi ekran boyutunun ve oranının diğer iPhone modellerinden tamamen farklı olması ve uygulamaları hazırlayanların cihazın çıkışı ile birlikte acilen çalışmaya başlaması gerekmesi. Çünkü uygulamalar cihazın ekranı ile uyumlu hale getirilene kadar bu problem yaşanmaya devam edecek.
 
Cihazın diğer iPhone modellerinden daha uzun bir ekrana sahip olması yüzünden yaşanan bu problem, uygulamaların diğer iPhone modellerine göre oldukça küçük bir pencere içerisinde çalışmasına neden olacak.
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iPhone X , iPhone X Ekran
140288
Bu haberler ilginizi çekebilir