iPhone X Satışları Patladı. Rekor Gelebilir!

iPhone X'un ön siparişe açılmasının ardından iPhone X, talep patlaması yaşadı. Böyle giderse rekor satış gelebilir.
28 Ekim 2017 12:36
iPhone X Satışları Patladı. Rekor Gelebilir!
Dün ön siparişe açılan iPhone X, dakikalar içerisinde tükendi. Apple sözcüsü yeni iPhone sayesinde iPhone satış rekoru kırabileceklerini belirtti.
 
iPhone X sayesinde iPhone satış rekoru kırılabilir!
 
Apple, bir kaç yıldır iPhone ön sipariş durumu ile ilgili bilgi vermiyor. Bu sebeple gerçek satış rakamları 3 Kasım’dan sonra ortaya çıkacak. Fakat bir Apple yetkilisi CNET’e yaptığı açıklamada yeni iPhone’a olan talebin beklentilerin çok üstünde olduğunu söyledi. Ona göre yeni iPhone ile birlikte iPhone satış rekoru kırılabilir.
 
 
 
 
Morgan Stanley hafta başında yayınladığj araştırma raporunda 2018’de Apple’ın 262 milyon iPhone satabileceği iddia etmişti. Bu, 2015’te Apple’ın elde ettiği 231 milyon adetlik iPhone satışının çok üstünde. Apple, sözcüsünün yaptığı açıklama şirketin gelecek yıl, iPhone 6’yı piyasa sürdükleri dönemden daha çok iPhone satabileceklerini gösteriyor.
 
Apple yetkilisi devrim niteliğindeki yeni ürünü mümkün olan en kısa sürede isteyen her müşteriye ulaştırmak için çok çalıştıklarını, internet üzerinden sipariş kabul etmeye devam edeceklerini söyledi. Yetkili, iPhone X’in 3 Kasım Cuma sabah saat 8.00 itibari ile Apple perakende mağazalarında olduğu gibi, tüm dünyadaki operatör ve perakende ortaklarında da satışa sunulacağını belirtti.
 
 
 
 
Şu an yeni iPhone’un ön siparişe açık olduğu ülkelerde iPhone X satın almak isteyen müşteriler için 5-6 haftalık bir bekleme süresi bulunmakta. Daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi yaşanan tedarik sorunu nedeniyle sevkiyat sürelerinin normale dönmesi için 2018 yılını beklemek gerekiyor.
 
5.8 inçlik neredeyse çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olan iPhone X, 2014’te piyasaya çıkan iPhone 6’dan bu yana en radikal tasarım değişikliğinin yapıldığı iPhone modeli. Apple’ın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en pahalı iPhone olmasına rağmen müşterilerin iPhone X’i satın almak için yoğun talep göstermeleri premium bir iPhone modeli beklediklerini gösteriyor. Apple’ın borsadaki hisselerinin 4 puan yükselmesi de yeni iPhone’a güçlü bir talebin olduğunu gösteriyor.
 
shiftdelete
924358
Bu haberler ilginizi çekebilir