iPhone X, Samsung'un Ülkesinde Rekor Kırdı!

LG ve Samsung'un memleketinde satışa sunulan iPhone X, Güney Kore'de ne kadar sattı?
19 Kasım 2017 19:20
iPhone X, Samsungun Ülkesinde Rekor Kırdı!
Güney Kore, Samsung ve LG gibi birkaç Apple rakibinin memleketidir. Ancak Apple iPhone X, Koreli operatör SK Telecom'un stokunu 3 dakika içinde tüketti. Bu, SK Telecom'un geçen yıl Apple iPhone 7'yi satmasının 20 dakika sürmesi ile kıyaslandığında oldukça büyük bir başarı. Operatör, onuncu yıldönümü modelinin gümüş renkli versiyonunun sadece bir dakika içinde satış yaptığını söyledi.
 
 
Güney Kore'de 64GB Apple iPhone X, 1.237$'lık bir fiyatla satılıyor ve bu Amerika’daki 999$’lık fiyata göre oldukça pahalı. Bu durum, Güney Kore'de hızlı satmanın daha da ilginç olmasını sağlıyor. Kaç tane iPhone X’in SK Telekom tarafından satıldığı bilinmiyor ancak Analistler, Apple'ın ülkeye 150.000 adet iPhone X gönderdiğini tahmin ediyorlar. Ve tüm bunlar Samsung ve LG'nin arka bahçesinde gerçekleşti.
 
iPhone X'in nakliye süreleri birçok ülkede 2 ila 3 haftaya düşerken, Apple'ın telefon üretimiyle ilgili sorunları çözülmüş görünüyor. Analistler Apple'ın bu ayın başlarında başlatılan iPhone X'in şimdiye kadar 9 milyon ila 12 milyon ünite sattığını söylüyorlar.
 
teknolojioku
510278
Bu haberler ilginizi çekebilir