iPhone X Bekleyenleri Üzecek Haber!

Apple, iPhone X ön siparişlerini karşılamayabilir! KGI analisti Ming Chi Kuo yeni bir rapor yayınladı ve yeni dedikoduların ortaya çıkmasına neden oldu.
20 Ekim 2017 19:57
iPhone X Bekleyenleri Üzecek Haber!
 
Apple ve mobil pazar hakkında sağlam öngörülerde bulunan Ming Chi Kuo, yeni bir rapor yayınladı. Kuo, en başta 2 ile 3 milyon iPhone X'in hazır olacağını iddia etti. Telefonun ilk çıkışındaki sayı kısıtlı olacak. Analist üretimdeki sorunlar olduğunu yineledi.
 
Kuo, artan üretim karmaşıklığı ve anten için esnek devre kartı gibi problemler olduğundan, başka faktörlerin devreye girdiğinden bahsetti. Tedarikçilerden Murata'yı da, Apple'ın istediklerini tam olarak yerine getiremediği için sorumlu tutuyor.
 
Analistin notuna kısaca bakalım:
 
"Anten ve esnek devre kartı için özel malzemeler, testler ve ekipman gereklidir. Çünkü iPhone X'in anteni (Amphenol üretiyor) iPhone 8'inden daha yüksek özelliklere sahip. Bu konuda Apple'ın gereksinimlerini sadece Murata ve Career Tech karşılıyor.
 
Murata (Başlangıçta siparişlerin %60'ını almıştı ve en yüksek paya sahipti) sorunlarını 2018'in ikinci mali çeyreğinden önce çözemeyecek. Bu nedenle tüm görev ikinci üretici Career Tech'in üstüne bindi."
Kuo bununla birlikte Career Tech'in, Murata'dan daha farklı olduğunu ve kasım ayında üretimi biraz arttıracağından da söz etti. 4. çeyrek içinde iPhone X'in sevkiyatının 25-30 milyon arasında olması bekleniyor (Tahminler en başta 30-35 milyon arasındaydı).
 
Analistin öngörülerine destek çıkan bir rapor daha var. İsimsiz sanayi kaynaklarına dayandırılan bu raporda, iPhone X'in çıkış tarihinde 3 milyon birimin hazır olacağı ileri sürülüyor (Kuo'nun tahminiyle aynı). Kaynaklar, iPhone X'e olan talebin yüksek olacağını ve Apple'ın ön siparişlerde sıkıntı yaşayabileceğini belirtti.
teknokulis
942036
Bu haberler ilginizi çekebilir