iPhone ve Tüm Akıllı Telefonlara Zam Gelebilir!

Ülkemizde döviz kurlarının zirveye ulaşması bir çok alanda fiyat artışlarını getirdi. Bu durum akıllı telefon piyasasını da vurdu.
13 Ocak 2017 23:59
iPhone ve Tüm Akıllı Telefonlara Zam Gelebilir!

Teknolojik ürünleri yurtdışından döviz üzerinden satın aldığımız için çok yakında olası bir zam ile karşılaşabiliriz. Şimdilik teknoloji devleri stoklarını önceki kur seviyesinden satın alarak sattığı için zammın gelmesi biraz gecikecek.

Peki, Dolar/TL paritesinde yaşanan bu yükseliş durmazsa yeni fiyatlar ne olacak? Yaklaşık olarak başta telefon olmak üzere diğer teknolojik ürünlere 100 ile 250 TL arasında bir zam gelebilir.
 
İsterseniz gelin iPhone 7 fiyatlarının olası bir zamdan nasıl etkilenebileceğine biraz değinelim.
 
 
iPhone'a ve diğer telefonlara zam gelebilir
 
Apple Store'da iPhone 7 3.249 TL'ye iPhone 7 Plus ise 3.799 TL'ye satılıyor. Ancak bu fiyatlar belirlendiğinde dolar kuru seviyesi 2.9 ile 3.0 arasındaydı. Son haftalarda yaşanan kurdaki artış iPhone fiyatlarına yakında yansıyabilir. Peki, iPhone'a zam gelirse iPhone 7 fiyatları ne olacak?
 
iPhone 7'nin zamlı fiyatı ne olacak?
 
Tahminlerimize göre; iPhone 7 fiyatı 3.449 TL'ye iPhone 7 Plus fiyatını ise 4.199 TL'ye çıkabilir.
 
Buradan yaklaşık olarak 150-200 TL'lik bir iPhone zammının olacağını söyleyebiliriz. Bu zam konusunun kesin olmadığını, geçtiğimiz dönemlerde yaşadığımız olayları değerlendirerek tahmin ürettiğimizi belirtelim.
 
teknolojioku
607552
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!
    Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
  • Google Jamboard Satışa Çıkıyor!Google Jamboard Satışa Çıkıyor!
    Google'ın 55 inç ekrana sahip yeni dijital tahtası Google Jamboard satışa sunuldu. İşte Google Jamboard'ın fiyatı ve hakkındaki tüm…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama