iPhone SE 4.5G'yi Destekliyor Mu?

Apple’ın fiyatı ile olduğu kadar teknik özellikleri ile de ilgi uyandıran en yeni iPhone modeli iPhone SE 4.5G'yi destekliyor mu? Tüm detaylarıyla bu sorunun cevabı haberimizde...
26 Mart 2016 14:55
iPhone SE 4.5Gyi Destekliyor Mu?
Apple’ın fiyatı ve özellikleri ile beklentileri fazlasıyla karşılayan akıllı telefonu iPhone SE, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ülkemizde 1999TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak cihaz için akıllara gelecek sorulardan bir diğeri de 4.5G desteğine sahip olup olmadığı.
 
Apple’ın A9 işlemci ile pazara sunduğu iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde Cat 6 modem yer alıyordu. Bu sayede LTE Advanced şebekelerinde cihaz teorik olarak 300Mbps’e kadar indime hızına erişebiliyor.
 
iPhone SE modelinde ise Apple beklendiği gibi Cat 6 modem kullanmamış ve bu cihaza Cat 4 entegre etmeyi uygun görmüş. Bu elbette ki cihazın 4.5G uyumlu olmadığı anlamını taşımıyor. iPhone SE 4.5G deneyimi sunacak ancak görebileceği teorik hızlar maksimum 150Mbps indirme, 50Mbps de yükleme sınırında kalacak.
 
Operatörler 1 Nisan 2015 sabahı hayatımıza girecek olan 4.5G konusunda sunmak iddiasında oldukları hız konusunda adeta birbiri ile yarışıyor. Örneğin Turkcell, Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı canlı şebekelerdeki hız testlerinde ortalama 350Mbps indirme, 45Mbps yükleme hızlarından bahsediyor ki bu rakamlar son derece heyecan verici.
donanimhaber
914148
Bu haberler ilginizi çekebilir