iPhone sahipleri Gear Fit 2 Pro spor bandını kullanamıyor mu?

Ağustos ayında tanıtılan ve hem Android hem de iOS uyumlu olduğu belirtilen Gear Fit 2 Pro spor bandı iPhone sahipleri tarafından kullanılamama nedenleri haberimizde..
02 Ekim 2017 23:31
iPhone sahipleri Gear Fit 2 Pro spor bandını kullanamıyor mu?
Gear Fit 2 Pro spor bandının iOS uyumluluğu sorunu
 
iPhone kullanıcılarının cihazı kullanamamasının sebebinin Apple kaynaklı olduğu ifade ediliyor. Spor bandının iOS uygulaması için Apple tarafından Samsung’a hala onay verilmemesi bu sorunun temelini oluşturuyor.
 
Konuyla ilgili olarak Apple cephesinden hiçbir açıklama yapılmıyor oluşu da ayrı bir merak konusu. Şirketin App Store için katı politikalarının bunda etkili olduğu ya da iki teknoloji devinin akıllı telefon ve giyilebilir piyasasındaki rekabeti ise ihtimaller arasında. Hatta şirket, yakın zamanda satışa sunduğu spor aktivitesi destekli Apple Watch Series 3 akıllı saatinin satışlarının etkilenmesini istiyor da olabilir.
 
Samsung Gear giyilebilir serisinden Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 ise 2017 yılının başından beri İOS uyumluluğu sunmaya başlamış durumda. Öte yandan şirket bu cihazları iOS uyumlu şekilde lanse etmemişti.
 
Bakalım Apple, cihazın kullanılabilmesi için onayı ne zaman verecek?
 
shifdelete
Etiketler : Android , gear fit 2 Pro , iOS , iphone
173576
Bu haberler ilginizi çekebilir