iPhone Kullananlara Özel 5 Şaka

iPhone sahipleri, özellikle de son çıkan modellere sahip kişiler, telefonlarına gözü gibi bakıyorlar ve en büyük korkusu telefonlarının başına bir şey gelmesidir. İşte bu duyguyu iPhone sahibi arkadaşlarınıza son derece troll 5 yöntem ile yaşatabilirsiniz. İşte iPhone kullananlara özel 5 şaka ...
27 Ocak 2016 13:06
iPhone Kullananlara Özel 5 Şaka
Bir iPhone sahibi olmak için sağlam paralar ödemeniz şart. Durum böyle olunca da iPhone sahipleri telefonlarına gözü gibi bakıyor. Fakat sizlere sunacağımız birbirinden troll 5 şaka ile iPhone sahibi arkadaşınızın kalp ritminde dalgalanmalar yaratabilirsiniz.
 
 
1- Uygulamaları Yok Etme: Menü kısmında bir dosya içinde bulunan uygulamanın üstüne bir süre basılı tutun. Uygulama seçildikten sonra dosya içinde ikinci sayfaya, ardından da üçüncü sayfaya geçirin. Parmağınız ile uygulamaya basılı tutarken 'Home' tuşuna basın. Bu işlemin ardından uygulama bildiğiniz telefondan kaybolacaktır. Tabii herhangi bir şekilde uygulama silinme durumu söz konusu değil.
 
 
2- 'Home' Tuşunu Devre Dışı Bırakma: Telefon ekranının üst kısmından inen menüyü tamamen aşağı doğru sürükleyin. Ardından ekranın yarısına kadar yukarı kaldırıp, tekrar aşağı doğru bırakın. Üst sekme en alt kısma değmeden 'Home' tuşuna basın. Bu işlemden sonra 'Home' tuşu ne yaparsanız yapın devre dışı kalacaktır (sadece çift basma olayı devrede oluyor). Ayrıca üst ve alt menü de devreye girmiyor.
 
 
3- Tanımlanmış Kelimeleri Değiştirme: Bu olay içlerinde en troll olanı sanırım. Klavye ayarlarından ''text replacement (metin değiştirme)'' kısmına girdiğiniz zaman, istediğiniz herhangi bir kelimenin otomatik olarak çıkacak karşılığını değiştirebiliyorsunuz. Yani bu kısma ''Evet'' için ''Hayır'' yazarsanız, telefonu kullanan kişi mesajlarında her evet yazışında klavye otomatik olarak onu ''hayır''a çevirecek. Artık hangi kelime için ne yazacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış.
 
 
4- Bitmeyen Mesaj Yazma Simgesi: Bu şaka da içlerinde en sinir bozanlarından. Bu linkten ulaşacağınız GIF'i telefonunuza kaydederek bir arkadaşınıza mesaj olarak gönderin. Bu sayede arkadaşınız sürekli bir şeyler yazdığınızı sanacak.
 
 
5- Telefonu Yeniden Başlatan Mesaj: Aslında bu şakanın daha önceden pek çok kez haberini yapmıştık. iPhone'lara özel bir link, iOS'u durduruyor ve telefon yeniden başlıyor. Bu linki iPhone kullananlarınız için buradan paylaşmak istemedik fakat linke erişmek isterseniz aşağıdaki videonun açıklama kısmında bulunmakta.
 
 
Not: Bütün işlemler telefon yeniden başlatıldıktan sonra düzelmekte.
 
 
Şakaların nasıl yapılacağını açıkladık. Bu şakaların barındığı bir video mevcut. Videoda anlamadığınız şakaların nasıl yapılacağına aşağıdan bakabilirsiniz.
 

webtekno
Etiketler : iphone , iphone şakaları , şaka
619361
Bu haberler ilginizi çekebilir