iPhone Daha Hızlı Nasıl Şarj Edilir?

iPhone'larda bildiğiniz gibi hızlı şarj özelliği yok. Peki bunu nasıl telafi ederiz? İşte pratik bir kaç çözüm!
10 Mart 2017 14:41
iPhone Daha Hızlı Nasıl Şarj Edilir?
Hızlı şarj, her zaman çok önemli bir konu olmuştur. Akşamları telefonu şarja taktığımızda sorun olmasa da, çok acil bir işimiz olduğunda ve şarjımızın olmadığı durumlarda hızlı şarj işimize çok fazla yarayabiliyor. Günümüzde durup telefonu şarj etmeyince kendimizi şarj etmiyormuşuz gibi bir hisse kapıldığımızdan, firmalar en hızlı şarj süresini sunmaya çalışıyorlar. Hızlı şarj, Android ile çıkan üst düzey telefonlarda genellikle oluyor ama iPhone’larda ne yazık ki bu konuda eksiklikler yer alıyor. Samsung’un amiral gemisi Galaxy S7, hızlı şarj ile şarjını 0’dan %50’ye 30 dakikada çıkartabiliyor.
 
İşte iPhone'u hızlı şarj etmenin 2 yolu;
 
iPad Güç Adaptörü Kullanın
 
Sizlere ilk önerimiz iPhone’un orijinal güç adaptörü yerine iPad’in orijinal güç adaptörünü kullanmanız. iPhone’larda 5W, 1A’lik adaptör geliyor. iPad’lerde ise 12W, 2.1A güç adaptörü yer aldığından iPad güç adaptörleri iPhone’ları daha hızlı şarj edebiliyorlar. Apple, iPad’in 12W güç adaptörünün iPhone, Apple Watch gibi Apple ürünlerinde kullanılmasının güvenli olduğunu belirtti. Zaten güç adaptörünün bu ürünlerde sorunsuz çalışacağına dair güvenlik belgesi yer almakta. iPhone’lar bu adaptörle daha hızlı şarj sürelerine ulaşacaktır. Yalnız elinizde iPad yoksa ve yalnızca güç adaptörü alacaksınız bu adaptörünün orijinal olmasına özen gösterin.
 
 
Şarj ederken Uçak Modunu Kullanın
 
Bu modun her zaman kullanılmayacağını belirtmem gerekiyor. Uçak modunu açtığınızda, hiçbir arama, mesaj ve internet aygıtları çalışmaz. Bu da size ulaşmaya çalışan kişilerin ulaşamamasını sağlar. Ancak acil bir görüşme yapmanız gerekmiyor ise uçak modunu aktif ederek cihazınızı çok daha hızlı şarj edebilirsiniz. Hatta ilk sırada belirttiğimiz iPad adaptörü kullanarak şarj ederken bir de uçak moduna alırsanız, şarj sürenizde yaklaşık iki katı bir artış olacaktır.
 
 
 
 
log
431075
Bu haberler ilginizi çekebilir