iPhone 9'un Pilleri LG'ye Emanet!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 daha çıkmadan bir sonraki amiral gemisi iPhone 9 hakkında haberler gelmeye başladı. iPhone 9'un pillerini LG üretecek.
21 Temmuz 2017 20:21
iPhone 9un Pilleri LGye Emanet!
Henüz iPhone 8 bile piyasaya sürülmüş değil ve teknoloji dünyası iPhone 8’in nasıl bir cihaz olacağına odaklanmış durumda. Fakat daha şimdiden iPhone 9 ile ilgili bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Daha önce bazı özellikleri internete sızan iPhone 9’un şimdi de piliyle ilgili bir detay sızdı. 
 
iPhone’un bu yıl sadece bir modelinde OLED ekran kullanılacağı uzun süredir söyleniyor. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan ve iPhone 9 olarak isimlendirileceği düşünülen modellerin tamamının ise OLED ekrana sahip olacağı daha önceden ortaya çıkmıştı. Ancak bu bilgi haricinde cihazın detayları bilinmiyordu. Şimdi cihazların pil kapasitesini bilmiyor olsak da pilleri üreten firmanın hangisi olacağını biliyoruz.
 
Son dönemlerde akıllı telefonlardaki pillerin güvenliği konusu sıkça tartışılır hale gelmiş durumda. Samsung Galaxy Note 7’nin pilde yaşanan sorun nedeniyle geri çekilmesinden sonraki süreçte artık tüketiciler telefonların pillerinin kapasitesinin haricinde güvenliği konusuna da önem veriyor. Dolayısıyla pillerin hangi firma tarafından üretildiği konusu büyük önem taşıyor.
 
Belirtilenlere göre iPhone 9’un pilleri LG’ye emanet ediliyor. LG’nin iPhone’lar için yeterli pil üretimini sağlayabilmek için milyonlarca dolarlık yatırım yaptığı ifade ediliyor. Gelecek yıl pillerin L şeklinde geliştirileceği söyleniyor. Böylece telefon boyutu aynı kalsa da pil kapasitesinin artacağı ileri sürülüyor. İddiaların doğruluğunu öğrenebilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.
 
log
619855
Bu haberler ilginizi çekebilir