iPhone 9 Haberleri Gelmeye Başladı!

Apple'ın sonraki amiral gemisi iPhone 9 hakkında haberler gelmeye başladı. işte iPhone 9 üretimi ile ilgili ilk gelen bilgiler...
25 Mayıs 2017 11:57
iPhone 9 Haberleri Gelmeye Başladı!
Bu yılın iPhone modellerinin tanıtımına yaklaşık 3.5 ay var. Fakat gelecek yılın iPhone modelleri ile ilgili dedikodular başladı. Henüz ismi bile net olarak belli değil ama kaynaklar şimdiden iPhone 9 ismini yakıştırdılar. Kore kökenli The Bell, Apple'ın Samsung ile "iPhone 9" için OLED panelleri tedarik etmek üzere anlaşmaya vardıklarını bildiriyor.
 
iPhone 9 ve iPhone 9 Plus gelebilir!
 
The Bell'in raporuna göre Apple, 2018 yılında OLED ekranlı iki farklı model piyasaya sürecek. Bu modellerin ekran boyutları ise 5.28-inç ve 6.46-inç olacak. Yeni ekran boyutları iddiası şaşırtıcı olmasına rağmen, Apple'ın yeni nesilde tamamen OLED'i kullanması mantıklı görünüyor.
 
 
iPhone 8 için, çerçevesiz 5.8 inçlik OLED ekrana odaklanan tasarımla, paslanmaz çelik ve camdan yapılmış radikal bir yeni form faktörü bekleniyor. Gelecek yıl için aynı tasarıma sahip 5.2 ve 6.4 inçlik iPhone 9 ve iPhone 9 Plus ( yada iPhone 8s vs) modelleri üzerinde yoğunlaşılabilir.
 
Apple bu yıl premium özelliklere sahip bir iPhone modeli piyasaya sürerse bu modelin devamını getirmek zorunda. Bu sebeple farklı boyutlara sahip çerçevesiz iki yeni modele yönelmesi oldukça mantıklı. Ekran boyutları büyürken 4.7 ve 5.5 inçlik modellerinin kasa boyutlarını aşmaması çok önemli.
 
Apple ile Samsung arasında yapılan OLED ekran anlaşmasına göre, bu yıl için 70 milyon adet ekran sevkiyatı gerçekleşecek. The Bell'e göre gelecek yılın OLED sevkiyatı 180 milyon civarında olacak. Bu da Apple'ın tamamen OLED ekrana yöneleceği anlamına geliyor.
 
shiftdelete
360995
Bu haberler ilginizi çekebilir