iPhone 8'in Özellikleri Resmiyet Kazandı!

Apple'ın resmi tanıtımına günler kala iOS 11 Golden Master sürümünün sızması ile iPhone 8'in de özellikleri resmileşmiş oldu. İşte detaylar...
09 Eylül 2017 10:24
iPhone 8in Özellikleri Resmiyet Kazandı!
Yaklaşık bir ay önce sızdırılan HomePod yazılımını inceleyen geliştiriciler iPhone 8’in tasarımı, yüz tanıma özelliği, kablosuz şarj özelliği gibi birçok şeyi ortaya çıkarmışlardı. 9to5Mac sitesi de bugün sızdırılan iOS 11 Golden Master sürümünü inceleyerek iPhone 8 ve yeni AirPods  hakkında detaylara ulaştı.
 
iOS 11 GM ile iPhone 8 özellikleri resmiyet kazandı!
 
9to5Mac’e göre OLED iPhone, iPad Pro serisi gibi beyaz dengeleme için True Tone Display özelliğine sahip. Yeni iPhone’un çözünürlüğü Golden Master sürümünde 1125 × 2436 olarak görünüyor.
 
 
 
 
Daha önce HomePod yazılımında Pearl ID olarak geçen yüz tanıma özelliği bu yazılımda da aynı şekilde adlandırılmış. Yüz tanıma muhtemelen parmak izinin yerini alacak. Bu özelliğin nasıl ayarlanacağını göstermek için GM sürümünde kısa bir video dersi de yer almış.
 
HomePod yazılımında yer alan iPhone 8’in kamera ve sensörlerin bulunduğu alan dışında tamamen ekrandan oluşan ön yüz tasarımı ile ilgili GM sürümünde daha çok görsel var. Yazılımda yeni iPhone’da SOS modunu aktif etmek için güç ve ses düğmelerinin kullanılması gerektiğini gösteren bir görsel de yer almış.
 
 
 
 
Yazılımda ana ekran tuşu olmadan iOS ile etkileşim kurmak için güç düğmesinin nasıl kullanılacağıyla ilgili ipuçları da var. Örneğin, güç tuşuna çift tıkladığınızda Apple Pay kartları gösteriliyor. Siri'yi etkinleştirmek için muhtemelen güç tuşuna basılı tutmak gerekecek. Güç tuşunun fonksiyonları, iPhone ayarlarındaki erişebilirlik bölümünden yapılacak.
 
Yeni AirPods geliyor!
 
iOS 11 GM’de AirPods’un yeni bir versiyonuna dair referanslar var. AirPods1,1 - AirPods1,2 gibi isimlerin geçmesi buna işaret. Yeni AirPods’ta önemli değişiklikler olmadığı düşünülüyor. Görselden şarj gösterge ışığının kasanın içinden kapağın ön kısmına alındığı anlaşılıyor.
 
 
 
shiftdelete
808996
Bu haberler ilginizi çekebilir