iPhone 8'in Özellikleri Biraz Daha Netleşti!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni gelen bilgiler RAM ve hafıza bilgileri üzerine!
21 Şubat 2017 20:37
iPhone 8in Özellikleri Biraz Daha Netleşti!
Geçtiğimiz haftaki iPhone 8 haberlerine yön veren Ming-Chi Kuo'nun yayınladığı raporlardan sonra bugün de TrendForce'dan yeni iPhone'un özelliklerini detaylandıran bir rapor geldi. Rapor, Kuo'nun bir çok iddiasını doğrulardan kavisli ekran iPhone bekleyenleri üzecek bilgiler de içeriyor
 
iPhone 8, 3GB RAM ve 64 GB hafıza seçeneği ile geliyor
 
TrendForce'a göre iPhone 8, 5.8 inçlik OLED bir ekrana sahip olacak. Ancak yeni iPhone, verimlilik ve kırılganlık sorunları sebebiyle kavisli bir ekranla gelmeyecek.  Şirket, çerçevesiz ve 4.7 inç boyutlarında iPhone 8 iddialarını doğruluyor.
 
 
TrendForce, iPhone 8'de fiziksel ana ekran butonunun tamamen kaldırılarak çerçevesiz bir iPhone tasarlandığını belirtiyor. Şirketin raporuna göre iPhone 8, iPhone 7 Plus'ta olduğu gibi 3G RAM'e sahip olurken, hafıza olarak da sadece 64 GB ve 256 GB seçenekleri ile gelecek. Raporda 3D algılama özelliklerinin yüz tanıma ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarına hizmet edeceği belirtilmiş.
 
iPhone 8 yüksek fiyattan satışa sunulacak
 
TrendForce, iPhone 8'in şimdiye kadarki en yüksek fiyata sahip iPhone modeli olacağını iddia ediyor. Bu da 1000 dolar iddiasını doğruluyor diyebiliriz. Fakat 64 ve 256 GB seçeneklerinin ikisinin fiyatının da 1000 dolar bandının üzerinde olup olmayacağı belli değil.
 
Raporda Apple'ın daha rekabetçi fiyatlarla yeni 4,7 inçlik ve 5,5 inç'lik cihazlar hazırladığı da belirtiliyor. TrendForce, yüksek fiyatlara rağmen, üst seviye iPhone 8'in toplam iPhone üretiminin en az % 40'ını oluşturacağını iddia ediyor. Şirkete göre iPhone 7s serisinin de hafıza seçenekleri arasında 256 GB olacak.
 
shiftdelete
181071
Bu haberler ilginizi çekebilir