iPhone 8'in Ön Kamerası Diğerlerinden Çok Farklı Olacak!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 10. yıla özel iPhone çıkarmayı planlayan Apple, iPhone'nun ön kamerasında devrim yapacak!
22 Şubat 2017 22:24
iPhone 8in Ön Kamerası Diğerlerinden Çok Farklı Olacak!
Ekranı, RAM'i, hafıza seçenekleri ve bataryası  ile ilgili önemli bilgilere sahip olduğumuz iPhone 8'in ön kamera özellikleri de netleşmeye başladı. Güvenilir analist Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone'un ön kamerası ekran kilidini açmak ve uygulamalarınızı güvence altına almak için önemli özelliklere sahip olacak.
 
 
Kızılötesi sensörlü FaceTime kamera geliyor
 
Apple'ın yeni iPhone'da çerçeve oranının neredeyse sıfıra yakına indireceği bir çok analist tarafından teyit edildi. Çerçevesiz iPhone için Apple, ana ekran tuşu ile birlikte Touch ID'den de vazgeçmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Bu da akıllara yüz tanıma yada göz tarama Teknolojilerine geçiş yapılabileceğini getiriyor. 
 
 
Apple  ile ilgili tahminleri konusunda oldukça iyi bir sicile sahip olan KGI analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8'de Touch ID'nin olduğu alanın fonksiyon alanı olarak kullanılacağını düşünüyor. Analist, bu sebeple Apple'ın Touch ID yerine yüz tanıma teknolojisine geçeceğini iddia ediyor.
 
Kuo, iPhone 8'in kızılötesi sensörlü yeni FaceTime kameraya sahip olacağını düşünüyor. Ona göre, bu kameranın iPhone'da kilit açma dışında pek çok işlevi olacak.
 
 
FaceTime kamera iPhone 8'i farklı kılacak
 
Analiste göre iPhone 8'in 3D ön kamerası, derinlik algılama özelliğe sahip olacak. Bu da arttırılmış gerçeklik de dahil olmak üzere her türlü yeni şey için kullanılabilir. Kameranın derinlik algılama özelliğinin iPhone 7 Plus'ın arka kamerasından daha büyük olacağı düşünülüyor.
 
Kamerada Xbox Kinect'in arkasındaki teknolojiyi geliştiren, Apple'ın 2013 yılında satın aldığı İsrail şirketi PrimeSense'ın algoritmalarının kullanılması bekleniyor. Analist, gelişmiş 3D ön kamera sisteminin oyunlarda karakterin yüzünün kullanıcınınkiyle değiştirilmesine olanak sağlayacağını söylüyor. 
 
 
Kuo'nun iddiaları doğru ise iPhone 8, Microsoft Surface'de kullanıcıların yüzünü tanıyarak windows 10'un açılmasını sağlayan sisteme benzer bir sistem kullanacak. Sensör, kullanıcının yüzünü kolayca tanıyacak ve kızılötesi olduğu için karanlık ortamlarda bile çalışacak.
 
shiftdelete
324093
Bu haberler ilginizi çekebilir