iPhone 8'in Ön Ekranında Çift Kamera Mı Olacak?

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına daha aylar var ancak haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi ise iPhone 8'in çift ön kameraya sahip tasarımı ortaya çıktı.
28 Nisan 2017 18:44
iPhone 8in Ön Ekranında Çift Kamera Mı Olacak?
iPhone 8’in ne zaman çıkacağı bilinmese dahi, telefonun tasarımları sızdırılmaya devam ediyor. Yeni sızdırılan şematik tasarım ile beraber, telefon hakkında çok detaylı bilgilere sahip olduk. Bu bilgiler arasında en önemlisi ise telefonun ön tarafında iki kameranın bulunması oldu. Bildiğiniz gibi muhteşem portreler çekmenize yarayan çift kameralar, iPhone 8 ile beraber muhteşem, bol derinlikli selfilere dönüşebilir.
 
Yeni iPhone çizimi, teknolojinin magazin yuvası Weibo’da yayınlandı. Daha önceki sızdırılan şemaların aksine bu şemada en ince ayrıntılara girilmiş. Ön tarafta yer alan iki kameranın dışında arka kapağında kablosuz şarj desteği olduğunu görüyoruz.
 
 
Çizimde yazılan etiketler Çince olsa dahi, önemli olan detayları rahatlıkla görebiliyoruz. Çizime göre iPhone 8’in arkasında Dokunmatik ID çıkıntısı bulunuyor. Yer alan son çizimlerde, Dokunmatik ID’nin ekranın arkasına gizlendiğini görüyorduk.
 
iPhone 8’in ön tarafta çift kamera bulundurması, Apple’ın 3 boyutlu yüz tarama ile artırılmış gerçeklik özelliklerini de getireceği şeklinde yorumlanabilir.
 
iPhone 8’in sonbahar aylarında açığa çıkması bekleniyor. Konu hakkında birçok söylenti yer alsa dahi telefon hakkında net bir bilgi yok. 
webtekno
744043
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!

  Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!

  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya çıktı.
 • Lenovo K7 Sızdı!

  Lenovo K7 Sızdı!

  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • Moto Z2 Force Edition Resmen Duyuruldu!

  Moto Z2 Force Edition Resmen Duyuruldu!

  Motorola, yeni telefonu Moto Z2 Force Edition resmen duyurdu. İşte yeni telefon Moto Z2 Force Edition'nın özellikleri...
 • Nokia 2, Geekbenchte Ortaya Çıktı!

  Nokia 2, Geekbench'te Ortaya Çıktı!

  Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2 Geekbench'te ortaya çıktı. İşte Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2'nin aldığı skor...
 • İşte Meizu Pro 7nin Özellikleri!

  İşte Meizu Pro 7'nin Özellikleri!

  Meizu, yeni telefonu Meizı Pro 7'i yarın resmi olarak tanıtacak. Ancak resmi tanıtımdan önce Meizu Pro 7'nin özellikleri sızdı.
 • Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

  Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

  Japonya'da bir servis sağlayıcı sadece çocuklara özel telefon tanıtacaklarını açıkladı. Telefon sadece gündüz saatlerinde çalışacak. İşte ayrıntılar...
 • Androidten Yeni Emoji!

  Android'ten Yeni Emoji!

  Android'ten kullanıcılarını sevindirecek haber geldi. Android yeni emojilerini kullanıcılarına sunacak. Hem de sürüm gözetmeksizin.
 • iOS 11 Beta 4 Yayınlanınca iPhone 8in Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

  iOS 11 Beta 4 Yayınlanınca iPhone 8'in Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

  iPhone 8'in tanıtım tarihi yakınlaştıkça meraklıların da heyecanı artıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 11'in Beta 4 sürümü de iPhone 8'in yeni özelliğini ortaya çıkardı.
En Çok Okunan Haberler
 • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • FIFA 18e Alt Lig Geliyor!FIFA 18'e Alt Lig Geliyor!
  FIFA 18'e yeni bir alt lig elenecek. Kicker dergisi, FIFA 18'deki alt ligin belli olduğunu hatta anlaşmanın bile yapıldığını duyurdu. İşte…
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama