iPhone 8'in Ön Ekranında Çift Kamera Mı Olacak?

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına daha aylar var ancak haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi ise iPhone 8'in çift ön kameraya sahip tasarımı ortaya çıktı.
28 Nisan 2017 18:44
iPhone 8in Ön Ekranında Çift Kamera Mı Olacak?
iPhone 8’in ne zaman çıkacağı bilinmese dahi, telefonun tasarımları sızdırılmaya devam ediyor. Yeni sızdırılan şematik tasarım ile beraber, telefon hakkında çok detaylı bilgilere sahip olduk. Bu bilgiler arasında en önemlisi ise telefonun ön tarafında iki kameranın bulunması oldu. Bildiğiniz gibi muhteşem portreler çekmenize yarayan çift kameralar, iPhone 8 ile beraber muhteşem, bol derinlikli selfilere dönüşebilir.
 
Yeni iPhone çizimi, teknolojinin magazin yuvası Weibo’da yayınlandı. Daha önceki sızdırılan şemaların aksine bu şemada en ince ayrıntılara girilmiş. Ön tarafta yer alan iki kameranın dışında arka kapağında kablosuz şarj desteği olduğunu görüyoruz.
 
 
Çizimde yazılan etiketler Çince olsa dahi, önemli olan detayları rahatlıkla görebiliyoruz. Çizime göre iPhone 8’in arkasında Dokunmatik ID çıkıntısı bulunuyor. Yer alan son çizimlerde, Dokunmatik ID’nin ekranın arkasına gizlendiğini görüyorduk.
 
iPhone 8’in ön tarafta çift kamera bulundurması, Apple’ın 3 boyutlu yüz tarama ile artırılmış gerçeklik özelliklerini de getireceği şeklinde yorumlanabilir.
 
iPhone 8’in sonbahar aylarında açığa çıkması bekleniyor. Konu hakkında birçok söylenti yer alsa dahi telefon hakkında net bir bilgi yok. 
webtekno
579458
Bu haberler ilginizi çekebilir