iPhone 8'in Maliyeti Artıyor!

iPhone 8'in fiyatının yüksek olacağı hep söylentiler arasındaydı. Yeni yayınlanan rapor bu söylentileri doğrular nitelikte.
15 Mart 2017 16:47
iPhone 8in Maliyeti Artıyor!
Apple'ın yeni iPhone'da OLED ekran kullanması durumunda şu anda kullandığı bazı modülleri OLED panele uygun olarak üretmek zorunda. Bu da maliyeti arttırıyor.
 
3D Touch modülünün maliyeti %60 artıyor
 
Digitimes yayınladığı raporunda OLED iPhone'da TPK Holdings tarafından üretilen AMOLED ekran üzerine ince film dokunmatik bir sensör kullanılacağını belirtiyor. Raporda, TPK'nın sensörü dördüncü çeyrekte tedarik etmeye başlayacağından bahsediliyor. Bu da iPhone 8'in Eylül ayına yetişmeyeceği iddiasını destekliyor.
 
 
Raporda AMOLED paneli için yeni bir 3D Touch sensörüne ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor. Yeni 3D Touch modülleri bileşenlere daha fazla maliyet sağlayan daha Karmaşık bir üretim süreci gerektirecek. Digitimes, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'daki 3D Touch modüllerinin 9 dolara  mal olduğunu, iPhone 8'deki 3D Touch modüllerinin ise 15 dolara mal olacağını iddia ediyor.
 
6 dolarlık artışa rağmen sadece bir parçadaki % 60'lık bir maliyet artışı diğer bileşenlerin de maliyetlerinin artması anlamına geliyor. Apple'ın cihaz başına kar marjını düşürmesi pek mümkün olmadığından, iPhone 8'in fiyatının 1000 doların üzerine çıkma olasılığı oldukça yüksek. iPhone 7 Plus 256 GB modelin 979 dolar olduğunu düşünürsek iPhone 8'de fiyatların çok daha yüksek olacağını tahmin etmek zor değil.
 
shiftdelete
Etiketler : 3D Touch , Apple , fiyat , ıphone 8 , OLED Ekran
134976
Bu haberler ilginizi çekebilir