iPhone 8'in Kablosuz Şarj Özellikli Tasarımı Ortaya Çıktı!

Apple'in yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında gelişmeler devam ediyor. Yeni ortaya çıkan tasarımsal çizim, iPhone 8'in kablosuz şarj ile geleceğini gösteriyor.
30 Nisan 2017 11:50
iPhone 8in Kablosuz Şarj Özellikli Tasarımı Ortaya Çıktı!
Son bir kaç gündür yoğunlaşan iPhone 8 sızıntılarına cihazın iç kısmını gösteren bir şematik çizim daha eklendi. Daha önce Benjamin Geskin tarafından paylaşılan tasarım ve şematik çizimlerle uyuşan yeni görseli, Benjamin Geskin'in yanı sıra akıllı telefonlar konusundaki sızıntıları ile bilinen KK Leaks ve OnLeaks da paylaştı. Bu da iPhone 8 tasarımı konusunda sona gelindiğini gösteriyor.
 
Benjamin Geskin ve KK Leaks, Twitter hesaplarında iPhone 8'in kablosuz şarj özelliğinden bahsediyorlar. Şematik çizimde de bu özelliğin geleceğine dair ipuçları bulunmakta.
 
iPhone 8'de uzun menzilli kablosuz şarj özelliği olabilir!
 
Şematik çizim, OLED ekranlı iPhone'un iç kısmını tasvir ediyor. Resimdeki cihazın ortasında LED flaşlı, dikey çift objektifli bir arka kamera bulunuyor. iPhone 8'de dikey kamera olacağı uzun süredir gündemde. Foxconn kaynaklı sızıntılar bu yönde bilgi veriyorlar.
 
 
Cihazın iç kısmını tasvir eden daha önceki çizimlerde kablosuz şarj ile ilgili ipuçlarına rastlanmamıştı. Son görsel, cihazın arkasında dairesel bir alan içeriyor. Bu da kablosuz şarj özelliğine işaret ediyor.
 
Apple'ın iPhone 8'e endüktif kablosuz şarj özelliğini ekleyeceği uzun süredir gündemde. Fakat Benjamin Geskin, küllenmiş olan uzun menzilli şarj iddiasını tekrar gündeme getirdi. Geskin'in Foxconn'daki kaynağına dayandırdığı bilgiye göre, iPhone 8'de 5 metre kapsama alanına sahip uzaktan kablosuz şarj olacak. Önümüzdeki günlerde mutlaka konu ile ilgili başka ipuçları ortaya çıkacaktır.
 
shiftdelete
579176
Bu haberler ilginizi çekebilir