iPhone 8'in Ekranı Netleşti!

Apple, bu yıl çıkaracağı amiral gemisi iPhone 8 ekranları için, Samsung ile anlaştı. iPhone 8'lerin ekranı OLED olacak. Bunun için Apple, Samsung'la dev bir anlaşma yaptı.
13 Şubat 2017 15:31
iPhone 8in Ekranı Netleşti!
Samsung ve Apple arasındaki çekişmenin ardında yeniden büyük bir ortalık doğdu. Uzun süredir iPhone 8 için OLED panel üreticisi arayan Apple, Sharp ile anlaşacak derken, fikrini değiştirdi.
 
Yeni nesil iPhone 8 için OLED paneller hazır
 
Apple'ın 2017 Eylül ayında hangi telefonu tanıtacağı büyük bir merak konusu olmuş durumda. Normal şartlar altında hepimizin beklentisi iPhone 7s olurdu ama normal şartların çok uzağındayız. 
 
 
iPhone 10. yılını kutluyor ve Apple tarafından muhtemelen yepyeni bir iPhone modeli göreceğiz. Kimine göre bu model iPhone X, kimi içinse iPhone 8... Devrimsel yeniliklerle gelmesi beklenen iPhone 8 ekran konusunda bize neler sunacak?
 
 
Investor'un haberine göre, Samsung ile olan ekran anlaşmasını tazeleyen Apple, 60 milyon panel için 4.3 milyar dolar ödeyecek. 2016'dan bu yana 200 milyona yakın iPhone satan Apple'ın ikinci anlaşma noktası ise, iPhone 8 için oldu.
 
Apple, Samsung'dan yeni telefonunda kullanılmak üzre, 100 milyon OLED panel sipariş etti. Apple'ın mobil pazarın OLED lideri (yüzde 95 pazar payı) Samsung ile anlaşması ise hiç şaşırtıcı değil.
 
shiftdelete
550358
Bu haberler ilginizi çekebilir