iPhone 8'in Çizimlerini Yansıtan Görselleri Paylaşıldı!

Apple'ın merakla beklenen amiral gemisi iPhone 8'in çizimlerini yansıtan yeni görselleri paylaşıldı. İşte iPhone 8'in o görüntüleri...
11 Mayıs 2017 14:57
iPhone 8in Çizimlerini Yansıtan Görselleri Paylaşıldı!
Son bir ayda iPhone 8 ile ilgili bir çok sızıntı ortaya çıktı. Akıllı telefonlar ile ilgili sızıntılar konusunda en doğru paylaşımları yapan OnLeaks, iPhone 8'in fabrika çizimlerine (CAD) dayalı olarak hazırlanmış görüntülerini yayınladı.
 
En gerçekçi iPhone 8 tasarımı
 
Tim Cook'un bile rahatsız olduğu iPhone 8 sızıntılarına bir yenisi daha eklendi. Yeni ortaya çıkan görseller, direk fabrika çizimlerine dayandığı için önceki sızıntılara göre çok daha gerçekçi.
 
 
OnLeaks'ın paylaştığı görsellere göre iPhone 8, uçtan uca OLED bir ekrana, iPhone 4'tekine benzer paslanmaz çelik kenarlara sahip. Cihazın arkası tamamen camdan oluşurken çift kameranın dikey yönlü olduğu göze çarpıyor. Apple'ın arttırılmış gerçeklik için dikey kamerayı tercih ettiği düşünülüyor.
 
Görsellerde Touch ID'nin yeri ile ilgili herhangi bir ipucu yok. Eğer tasarım son aşamaya geldiyse (yani bu görüntüler son haliyse) Touch ID sensörünün ekranın altında bulunması veya cihazın arkasındaki Apple logosuna entegre olması muhtemel.
 
 
 
 
Görüntülerden iPhone 8'in boyutu ile ilgili de ayrıntılara ulaşmak mümkün. Buna göre iPhone 8, 143.5 x 70.9 en boy oranına ve 7.7 mm kalınlığa sahip. Yani sırasıyla 7.1 mm ve 7.3 mm boyutlarında olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'tan daha kalın.
 
iPhone 8'de stok sorunları yaşanacak!
 
Daha önceki raporlarında iPhone 8'in Eylül ayında tanıtılacağını, fakat sınırlı sayıda satışa çıkacağını belirten güvenilir KGI analisti Kuo, konu ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Kuo, Apple'ın tedarik sorunlarının hat safhada olduğunu ve iPhone 8'de ciddi bir arz sıkıntısı olacağını belirtti.
 
Premium özelliklerle gelmesi beklenen iPhone 8'in satışa çıkış tarihi uzun süre netleşmeyecek gibi görünüyor. Apple, sıkıntıları çözemezse ekrana entegre Touch ID gibi bazı özellikleri eklemekten vazgeçebilir yada satışa çıkış tarihini uzun bir süre erteleyebilir.
 
 
shiftdelete
916069
Bu haberler ilginizi çekebilir