iPhone 8'in Çizim Şeması Sızdırıldı!

Apple'ın yeni amiral gemisi hakkında bir sızıntı daha paylaşıldı. Çizim görseline bakıldığında öndeki home tuşunun olmadığı görülüyor. İşte ayrıntılar...
13 Nisan 2017 17:35
iPhone 8in Çizim Şeması Sızdırıldı!
Phone 8'in neye benzeyeceği merak konusu oldu. Apple, üç senedir aynı tasarımı kullanıyordu ve artık değişim zamanı gelmişti. Sonunda merak edilen sorunun cevabı sızıntıyla ortaya çıktı.
 
iPhone 8 tasarım detayları
 
Weibo'da iPhone 8'e ait olduğu iddia edilen şematik görsel paylaşıldı. Telefonun ön tarafı dedikodulardaki gibi. Alt ve üst çerçeveler ince, yan çerçeveler de neredeyse yok gibi. Gerçi yanların kavisli olduğu söyleniyordu, ama şematikte kavisli görünmüyorlar. Ekran daha geniş kullanım alanı sunuyor.
 
Ön tarafta klasik home tuşu yok. Yine iddialarda geçen bir mevzuydu. Arka kısma gelecek olursak, çift ana kamera var, ancak iPhone 7 Plus'taki gibi yatay değil, diklemesine şekilde konumlandırılmış. Yine çıkık olacak görünüyor. Belki Apple telefonun fotoğraf çekerken yan şekilde tutulmasından dolayı böyle bir değişime gitmiş olabilir.
 
 
Home tuşunda yer alan Touch ID yani parmak izi, arka tarafta Apple logosunun biraz altına konumlandırılmış.
 
Şemaya göre iPhone 8, LG G6'yı andırıyor.
 
Gerçekten iPhone 8 olabilir mi?
 
Şemalar Mühendislik Doğrulama Testi aşamasında olduğu için, iPhone 8'in son final tasarımı olmayabilir. Apple'ın kararına göre böyle bir iPhone piyasaya hiç çıkmayabilir.
 
teknokulis
991458
Bu haberler ilginizi çekebilir