iPhone 8'in Arkası Cam Mı Olacak?

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Şimdi ise iPhone 8'in arka kapağının cam olacağı yönünde yeni iddialar ortaya atıldı.
14 Mart 2017 16:28
iPhone 8in Arkası Cam Mı Olacak?
Dedikodu fabrikası Apple hakkında çifte mesai yapıyor olmalı. iPhone hakkındaki yeni iddia akıllı bombanın bütünüyle cam bir gövdeye sahip olacağı yönünde. Rivayete göre Apple pek çok prototip üretti ve aralarından seçim yapmaya çalışıyor. Kulağımıza gelen söylentiler ise güncelliğini koruyor: Çift arka kamera ve kablosuz şarj mimarisi.
 
Apple, iPhone 8'in gövde tasarımı için biraz kararsız bir gibi. Kablosuz şarj mimarisi ve metal gövde her zaman uyum içerisinde çalışmıyor. Aslında Kore basının iddiasına göre Apple, telefon için bir çeşit arka cam kapak üretmeye çalışıyor. Haberler bilişim devinin Çinli tedarikçisi Biel tarafından sızdırıldı. Biel, Apple ve Samsung telefonlar için ekran, kamera mercekleri ve Apple Watch için safir ekran üretiyor. 
 
 
Kısacası iPhone 8'in büyük bir kısmı cam olarak geliştirilebilir, bu da metal çerçeve dedikodularının boşa çıkacağı anlamına geliyor. Cam kapak teknolojisi “3D Termoform” olarak adlandırılıyor. Samsung, Galaxy S7 Edge'de bu tür camlardan faydalanıyor. 3D Termoform, iki kalıp arasına yerleştirilen bir camın 800 dereceye kadar ısıtılması ile mümkün oluyor. Böylece mükemmel simetri mümkün oluyor.
 
webtekno
655309
Bu haberler ilginizi çekebilir