iPhone 8'de Touch ID Olmayabilir!

Apple'ın yeni amiral gemisi hakkında birçok bilgi paylaşıldı. Bir çok iddia ortaya atıldı. İşte onlardan bir daha; iPhone 8'de Touch ID olmayabilir.
18 Nisan 2017 09:42
iPhone 8de Touch ID Olmayabilir!
Apple'ın onuncu yılına özel çıkaracağı iPhone 8 ile ilgili tasarım konusunda bir süredir problem yaşadığından daha önceki haberlerimizde bahsetmiştik. Parmak izi sensörünü ekranın altına yerleştirmekte epey zorlanan Apple'ın, iPhone 8'in geç satışa sunulmasına bile sebep olabileceğini belirtmiştik.
 
Andy Hargreaves adlı bir analistin yaptığı araştırmaya göre Apple, önümüzdeki ay içinde parmak izi sensörünü ekranın altına yerleştirmeyi başaramazsa, Touch ID özelliğini kaldırabilir.
 
Elbette bu senaryo ilk defa Hargreaves'in aklına gelmedi. Daha önceki haberimizde bahsettiğimiz senaryolardan bir tanesi de buydu. Her ne kadar bu senaryo kulağa son ihtimal olarak gelse de Hargreaves ve şirketi bu ihtimalin oldukça yüksek olduğunu belirtiyor.
 
iPhone 8'de Touch ID olmayabilir!
 
Hargreaves "Biz Apple'ın parmak izi sensörü ile ilgili problemi çözmek için çalışmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Eğer bu problem bir ay içerisinde çözülürse, üretim emri verilecek. Bu, muhtemelen iPhone 8 lansmanının gecikmesine sebep olacaktır ancak çok büyük bir anlam ifade etmeyecektir. Eğer problem ortadan kaldırılamazsa Apple, iPhone 8'den Touch ID'yi kaldırmak zorunda kalabilir." şeklinde açıklama yaptı.
 
 
Yaptığı araştırmalar sonucunda Hargreaves, Apple'ın, iPhone 8'in parmak izi sensörü üreticilerinin henüz bir sipariş almadığına inanıyor. Bu yüzden de Touch ID'nin tam anlamıyla hazır olmadığını düşünüyor.
 
Analist, eğer Touch ID özelliği kaldırılırsa, hali hazırda sağlanan güvenliğin üç boyutlu algılama Teknolojisi gibi özellikler ile sağlanamayacağından endişe duyuyor. Ancak Apple'ın bu yeni teknolojisinin, Touch ID'nin yerini alması epey mümkün görünüyor.
 
shiftdelete
543248
Bu haberler ilginizi çekebilir