iPhone 8'de Touch ID Netleşiyor!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili Touch ID haberleri gelmeye devam ediyor. Yeni yayınlanan rapora göre iPhone 8'de Touch ID arka kısımda olacak!
08 Mayıs 2017 12:35
iPhone 8de Touch ID Netleşiyor!
Apple’ın 10. Yılı şerefine büyük yeniliklere imza atması beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 8, sık sık yeni konularla gündeme gelmeye devam ediyor. Bugün ise yeni yayınlanan bir raporla beraber, iPhone 8’in arka tarafa konumlandırılmış Touch ID sensörü söylentisi tekrar alevlendirildi.
 
iPhone 8 Touch ID bilmecesi devam ediyor!
 
Hong Kong merkezli araştırma şirketi CLSA tarafından bugün yayınlanan bir araştırma raporuna göre, iPhone 8 OLED bir ekrana, gelişmiş kablosuz şarj desteğine ve (olmayacağı üzerine yayılan dedikodulara istinaden) Touch ID sensörüne sahip olacak. Ancak küçük bir farkla, Touch ID sensürü bu sefer arka tarafta konumlandırılacak.
 
 
Daha önce birçok sızıntı ve açıklamanın konusu olan iPhone 8’in Touch ID sensörü, bu sefer gerçekten arka tarafa konumlandırılmış şekilde gelebilir. Zira araştırma şirketinde yetkili kişilerce yapılan açıklamaya göre, Apple’da Samsung gibi kendi cihazında maksimum ekran-kasa oranını yakalayabilmek adına parmak izi sensörünü arka tarafa almak zorunda kalacak.
 
Hatırlayacak olursak geçmişte sızdırılan birkaç bilgi ve patent ışığında, Apple’ın Touch ID sensörünü ekrana dahil etmeye çalıştığı söylenmişti. Ancak şimdi yayınlanan bu araştırma raporuyla beraber, Apple’ın bu amacında başarısız olduğu savunuluyor.
 
 
shiftdelete
Etiketler : 10. Yıl , Apple , iphone , ıphone 8 , Touch ID
580764
Bu haberler ilginizi çekebilir