iPhone 8'de Touch ID Arka Panelde Mi Olacak!

Apple'ın amiral gemisi iPhone 8'de Touch ID ortaya çıkan yeni görüntülere arka panelde olacak.
23 Ağustos 2017 22:07
iPhone 8de Touch ID Arka Panelde Mi Olacak!
iPhone'un 10. yılında karşımıza çıkacak olan iPhone 8, bu yılın en çok merak edilen modelleri arasında yer alıyor. Samsung’un çerçevesiz tasarıma geçmesinin ardından Apple’ın bu yönde atılım yapması büyük beğeni kazanırken, iPhone 8’in ön tarafının tamamen cam olması “Touch ID sensörü nerede olacak?” sorularına neden olmuştu.
 
iPhone 8 Touch ID’ye arka tarafta yer verecek!
 
Uzun bir süredir merak edilen bu konu, bugün ortaya çıkan bir video ile daha da alevlenecek gibi. Ekrana entegre bir parmak izi okuyucunun yer alması beklenirken bu Teknolojinin henüz tam verimle çalışmaması üzerine alternatif arayışına giren Apple, iris tarayıcı, 3D yüz tanıma gibi teknolojiler geliştirmeye başladı.
 
Bazı raporlarda modelde parmak izi tarayıcısının yer almayacağı söylenirken bir başka kaynakta ise bu iddianın tam tersi iddia ediliyordu. Weibo’da paylaşılan bu video ise modelde yer alacak Touch ID’nin konumunu ortaya çıkartıyor.
 
 
iPhone 8 kalite kontrol testi sırasında çekilen videoda iPhone 8 modellerinin arka tarafında yer alan Touch ID sensörlerinin çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor.
 
Daha çok Android modellerinde göremeye alışkın olduğumuz arka tarafta konumlandırılan parmak izi okuyucunun iPhone 8’de arka tarafta yer alması eleştiri Apple fanları tarafından pek hoş karşılanmayabilir.
 
shiftdelete
243148
Bu haberler ilginizi çekebilir