iPhone 8'de Tedarik Sorunları!

Appel'ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8, tedarik sorunu ile karşı karşıya. Soruna bir çözüm bulunamazsa Apple, iPhone 8'in beklenen satış rakamına ulaşılamayabilir.
29 Haziran 2017 00:05
iPhone 8de Tedarik Sorunları!
Apple'ın yeni iPhone’ları tanıtacağı tarih yaklaştıkça ve üretim süreci hızlandıça tedarik zinciri raporları gelmeye başladı. Çerçevesiz bir ekran, cam tasarım, 3D özellikli kamera ve 5.8 inçlik OLED ekran iPhone 8 olarak adlandırılan yeni iPhone’da beklenen önemli özellikler.
 
Yeni iPhone’un gecikeceği ile ilgili her yıl iddialar ortaya atılır. Fakat bu yılki iddialar her zamankinden daha fazla ve daha güçlü görünüyor. Digitimes'tan gelen yeni bir rapor, OLED panel tedarikinin üretim sürecinde dar boğaza sebep olduğunu belirtiyor.
 
iPhone 8, sınırlı sayıda satışa çıkabilir!
 
DigiTimes’ın raporunda, endüstri kaynaklarından gelen bilgilere göre yeni iPhone’da OLED panellerinin tedariğinde ve bu panellerin montajında verimlilik sorunları yaşandığı belirtiliyor. Şu anda iPhone 8’in OLED ekran konusunda tek tedarikçisi olan Samsung’un 5.8 inç OLED ekran üretiminde sorunlar yaşadığı da gelen haberler arasında.
 
 
 
 
Raporda sadece 3-4 milyon OLED ekranlı iPhone’un Eylül ayındaki tanıtıma kadar hazır olacağı, bu sebeple Ekim ayında başlayacak yeni iPhone satışlarında Apple’ın zor durumda kalacağı belirtiliyor. Dolayısıyla daha önce analistler tarafından tahmin edilen 2017 yılında 50-60 milyon OLED iPhone satışı hayal gibi görünüyor.
 
Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı diğer iPhone modelleri olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile ilgili herhangi bir gecikme söz konusu değil. LCD ekranlı iPhone’larda tedarik sıkıntısı yaşamayan Apple’ı OLED paneller zor durumda bırakacak gibi görünüyor.
 
Yeni iPhone’un satışa çıktığı hafta sonu 10 milyon sattığını düşünürsek 4 milyon OLED ekranlı iPhone ile satışa başlanması Apple hayranlarını üzebilir.
 
shiftdelete
38815
Bu haberler ilginizi çekebilir