iPhone 8'de Siri Daha Gelişmiş Olacak!

Apple'ın bu yıl tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi iPhone 8 için daha geliştirilmiş bir Siri tasarlayacağı iddia ediliyor. Detayları haberimizde...
25 Ocak 2017 14:37
iPhone 8de Siri Daha Gelişmiş Olacak!
Kuşkusuz sesli asistan dediğimiz zaman akla gelen ilk isimlerden biri Siri olacaktır. Gerek hız gerekse kullanılabilirlik açısından en popüler sesli asistan Siri olsa da, karşısında hafife alınamayacak Amazon’un Alexa’sı ve Google Assistant gibi hızla gelişen sıkı rakipler var.
 
iPhone 8 için geliştirilmiş Siri yolda!
 
Durum böyle olunca Apple, bu rekabet ortamında Siri’yi daha da ön plana çıkarabilmek adına iPhone 8 için geliştirilmiş bir Siri üzerinde çalışmalara başlamış bile.
 
 
Bugün ortaya çıkan bir raporla haberdar olunan bu durum, aslında bizlere ilerleyen dönemde asıl kapışmanın sesli asistanlar (dolayısıyla yapay zeka) üzerine olacağını bir kez daha kanıtlar nitelikte.
 
Söz konusu bu raporda ayrıca bu geliştirilmiş Siri’nin iPhone 8 ile sınırlı kalmayıp güncelleme ile tüm iPhone’lara entegre edilebileceğinin de altı çiziliyor.
 
 
Önceden tahmin edilmişti!
 
Aslında ortaya çıkan bu durum hiç de beklenmedik bir gelişme değildi. Zira geçen Ağustos ayında Apple’ın makine ve insan iletişimi üzerine faaliyet gösteren Turi firmasını satın alması, bu veya benzer gelişmelerin habercisiydi.
 
shiftdelete
246853
Bu haberler ilginizi çekebilir