iPhone 8'de Kurtarma Modu Alma Yöntemi!

Apple'ın yeni telefonu iPhone 8'de kurtarma modu alma yöntemi değişti. İşte yeni yöntem...
24 Eylül 2017 16:52
iPhone 8de Kurtarma Modu Alma Yöntemi!
iPhone 8'i güncelleyemez veya cihazınızın üzerinde bulunan iOS versiyonunu geri yükleyemezseniz, cihazı kurtarma (recovery) moduna almanız gerekir. Bu işlem iPhone 7'de Güç ve Ses tuşlarına basılı tutularak yapılıyordu.
 
 
 
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta ise Güç ve Ses tuşlarına basılı tutunca acil arama özelliği devreye giriyor. Apple, bu sebeple iPhone 8 serisi için farklı bir hard reset atma ve revovery moda alma yöntemi açıkladı.
 
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı recovery (kurtarma) moda alma yöntemi!
 
Bu yöntemi telefonunuzu güncellemek ya da geri yüklemek için kullandığınız için işleme başlamadan önce mutlaka yedek alın. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta kurtarma moduna alma işlemi için şu yolu takip edebilirsiniz.
 
1. Bilgisayarınızda iTunes'un en yeni sürümünü yükleyin.
 
2. iTunes açıksa, kapatın. iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes'u açın.
 
3. iPhone'unuz bilgisayara bağlandığında Ses açma tuşuna basıp hızlıca bırakın. Ardından Ses kısma tuşuna basıp hızlı bir şekilde bırakın.
 
 
 
 
4. iTunes logosu bulunan kurtarma modu ekranını görünene kadar Güç tuşuna ( yan düğme) basılı tutun.
 
 
 
 
iTunes'da kurtarma modunda olan bir cihaz bulunduğu uyarısı çıkacak. Bu işlemlerden sonra güncelleme ya da geri yükleme işlemini yapabilirsiniz.
 
 
 
 
Not: Eğer yanlışlıkla iPhone 8 veya iPhone 8 Plus'ınızı kurtarma moduna geçirirseniz iPhone'unuzu geri yüklemenize veya güncellemenize gerek kalmadan kurtarma modundan çıkmak mümkün. Bunun için iPhone'u bilgisayardan ayırmanız ve yeniden başlatmak için Güç tuşuna ( yan düğme) basmanız yeterli.
 
shiftdelete
226498
Bu haberler ilginizi çekebilir