iPhone 8'de Kablosuz Şarj Özelliği Artık Kesin Gibi!

Apple'ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8 yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. iPhone 8'de kablosuz şarj olacağı artık neredeyse kesin. İşte haberin detayları...
26 Şubat 2017 11:39
iPhone 8de  Kablosuz Şarj Özelliği Artık Kesin Gibi!
Apple'ın onuncu yıla özel iPhone'u olarak nitelendiren iPhone 8'de kablosuz şarj Teknolojisinin kullanılacağı analistler tarafından son birkaç aydır sürekli rapor edilmekte.
 
Fakat, bu teknolojinin yeni iPhone'da nasıl kullanılacağı konusunda çelişkili bilgiler var. 
 
 
Mevcut teknolojileri geliştirerek daha kullanışlı hale getiren Apple'ın, uzun süredir kablosuz şarj için Energous adlı şirket ile çalıştığı ve bu teknolojinin iPhone 8'de kullanılacağı iddia edilmişti. 
 
Uzun menzilli kablosuz şarj özelliği geliyor mu?
 
The Verge, yayınladığı son raporunda Energous'un uzun menzilli şarj sisteminin henüz hazır olmadığını ve Apple'ın bu yıl geleneksel kablosuz şarj pedini kullanacağını belirtiyor.
 
 
Apple'ın, Qi endüktif kablosuz şarj çözümünü standartlaştırmaya çalışan 200'den fazla şirketin (Samsung, LG, HTC, Qualcomm, Dell, Canon, Sony, Huawei gibi) dahil olduğu Kablosuz Güç Konsorsiyumu'na katılması da bunu kanıtlar nitelikte. 
 
 
Qi, Apple Watch'un da içinde dahil olduğu 140'tan fazla akıllı telefon, tablet ve diğer tüketici cihazlarında kullanılıyor. Apple'ın şu anda bu teknolojiyi yeni iPhone'a entegre etme çalışmaları yaptığı düşünülüyor. Böylece hızlı şarj özelliği sayesinde iPhone'u kısa sürede şarj etmek mümkün olacak.
 
Apple mühendisleri kablosuz şarj üzerinde çalışıyor
Apple'ın kapalı kapılar ardında pek çok teknolojiyi test ettiği biliniyor. Reuters'ın Apple'a yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, yeni iPhone'larda kullanılacak kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışan en az beş farklı grup var.
 
 
Apple, 10'dan fazla iPhone prototipi üzerinde çalışıyor. Bu nedenle yeni cihazlar için farklı şarj çözümleri deneniyor olabilir. Bununla birlikte yakında başlaması beklenen iPhone 8 üretimiyle ilişkili donanımsal çalışmalar muhtemelen tamamlandı. Yakında yeni iPhone'un özelliklerini kanıtlayan parça sızıntılarına rastlayabiliriz.
 
shiftdelete
432719
Bu haberler ilginizi çekebilir