iPhone 8 ve Galaxy Note 8 Yan Yana!

Samsung'un amiral gemisi Galaxy Note 8 ile Apple'ın merakla beklenen amiral gemisi iPhone 8 yan yana görüntülendi.
25 Ağustos 2017 18:29
iPhone 8 ve Galaxy Note 8 Yan Yana!
Akıllı telefon sektörünün iki lider firması Apple ve Samsung, en son Teknoloji ürünleriyle yarışa devam ediyorlar. Samsung cephesinde Galaxy Note 8 son derece iddialı özellikleri ve tasarımıyla resmiyet kazanmışken Apple tarafında iPhone 8 için şu ana kadar çıkan sayısız sızıntıdan yola çıkarak konuşuyoruz.
 
 
 
 
iPhone 8, Galaxy Note 8 karşısında!
 
Geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanan Galaxy Note 8 tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı. Apple tarafında ise iPhone 8, şu ana kadar çıkan sayısız sızıntılarda gördüğümüz kadarıyla neredeyse hiç olmayan çerçeveleriyle devrim niteliğinde bir değişiklikle geliyor.
 
 
Piyasada çok sayıda maketi bulunan iPhone 8, Galaxy Note 8 ile yan yana getirilmiş. Ortaya çıkan CAD çizimlerinden 143,5 x 71 x 7,5 mm boyutlarına sahip olacağı öğrenilen iPhone 8, 162,5 x 74,8 x 8,6 mm boyutlarındaki Galaxy Note 8 karşısında bariz bir şekilde daha küçük.
 
 
 
 
Galaxy Note 8’in önüne baktığımızda alt ve üst tarafta incede olsa çerçeveleri görüyoruz. iPhone 8’de ise üst orta ön kamera, yüz tanıma donanımı ve hoparlör için ayrılan kısım dışında bir çerçeve boşluğu bulunmuyor. Şahsi fikrimi belirtmek gerekirse bu tasarımlar doğru ise iPhone 8 çok daha şık gözüküyor.
 
Arka tarafa baktığımızda ise Apple’ın iPhone 4 modellerinde kullandığına benzer bir şekilde cam tasarım yer alırken hafif çıkıntılı çift kamerayı görüyoruz. Galaxy Note 8’de ise Samsung’un uzun bir süredir kullandığı cam tasarıma neredeyse hiç çıkıntısı olmadan eklenmiş çift kamera, LED flaş, biyometrik sensör ve parmak izi okuyucusu gözüküyor.
 
 
 
 
Tabi burada iPhone 8’in yaklaşık bir milimetre daha ince olduğunu söylemek lazım. İki model arasındaki en büyük farklardan birisi ise kulaklık girişi. Samsung yeni amiral gemi modelinde standart kulaklık girişine yer vermeye devam ederken Apple’da hala yer almıyor. Galaxy Note 8’in en büyük artısı S Pen’i de belirtmeden geçmek olmaz tabi.
 
 
 
 
Esasında birbirlerinden oldukça farklı olan iki cihaz, bakalım bu yarışta neler yapabilecekler, bekleyip her beraber göreceğiz.
 
shiftdelete
842719
Bu haberler ilginizi çekebilir