iPhone 8 ve 8 Plus'ın Kamerasından Rekor!

Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın kameraları DxOMark'da rekor kırdı!
23 Eylül 2017 08:32
iPhone 8 ve 8 Plusın Kamerasından Rekor!
Apple’ın 12 Eylül günü resmi tanıtımını gerçekleştirdiği yeni nesil amiral gemi modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, her ne kadar iPhone X’un gölgesinde kalsa da özellikleriyle oldukça iddialı, özellikle kamerasıyla!
 
 
 
Yeni DxOMark lideri iPhone 8 Plus!
 
Akıllı telefonların kamera yetkinliğini ölçen DxOMark, kimileri tarafından günlük kamera kullanımını değerlendirmeye yönelik bir test olmadığı düşünülse de halihazırda cihazların kamera başarısının somut olarak ölçülebileceği tek platform olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
 
 
Akıllı telefonlarda yer alan makine, sensör ve lensleri tarafsız bir biçimde oldukça detaylı bir biçimde test eden DxOMark’ın en iyi kameraya sahip telefonlar listesi ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın listeye eklenmesiyle yeniden sıralandı.
 
 
 
 
Daha önceden zirveyi 90 puanla HTC U11 ve Google Pixel paylaşırken şimdiyse iPhone 8 Plus 94 puanla önlerine geçmeyi başardı. iPhone 8 ise 92 puanla ikinci sırada yer almayı başardı.
 
 
 
 
12 Megapiksel çözünürlüğündeki yeni geniş açılı kamera ile f/1.8 diyafram açıklığı sunan iPhone 8, OIS desteği ile iPhone 7 kamerasına kıyasla çok daha başarılı. iPhone 8 Plus ise geniş açılı lense ek olarak f/2.8 diyaframa sahip telefoto lensiyle çok daha başarılı işlerin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.
 
 
 
 
Ayrıca önceki modellerle oldukça benzer bir lens kullanan yeni iPhone modelleri, geliştirilen akıllı görüntü sinyali işlemcisi sayesinde çok daha başarılı işler ortaya çıkartıyor.
 
iPhone 8 ailesinin kamerası bu derece başarılı olurken çok daha başarılı özelliklere sahip olan iPhone X’un neler yapabileceği ise merak uyandırıyor.
 
shiftdelete
150012
Bu haberler ilginizi çekebilir