iPhone 8 Plus'ta Patladı!

Apple'ın daha çiçeği burnunda telefonu iPhone 8 Plus ile ilgili kötü bir haber geldi. Gelen bilgilere göre Tayvan'da iPhone 8 Plus, şarj esnasında patladı.
29 Eylül 2017 14:00
iPhone 8 Plusta Patladı!
Apple’ın yeni amiral gemi modeli, birçok ülkede 22 Eylül tarihinde satışa sunuldu. Bu ülkelerden birisi olan Tayvan’dan gelen bir habere göreyse şarj sırasında iPhone 8 Plus patladı!
 
Tayvan’da iPhone 8 Plus patladı mı?
 
Ülkemizde henüz satışa sunulmayan iPhone 8 ailesi, Tayvan dahil olmak üzere birçok ülkede satışa sunuldu. Her üründe olduğu gibi ilk parti üretimlerde bir takım sorunlarla karşılaşılsa da henüz büyük bir problem gündeme gelmemişti. Ta ki bugüne kadar.
 
 
Tayvan medyasında yer alan haberlere göre Taichung şehrinde yaşayan Wu isimli bir kadın, 23 Eylül günü satın aldığı altın renkli 64 GB iPhone 8 Plus modelini şarj ederken telefon patladı.
 
İddialara göre orijinal şarj aleti kullanırken patlatan iPhone 8 Plus, ortaya çıkan raporlara göre 3 dakika içinde patladı. Ancak iPhone 8 Plus patladı iddiasıyla paylaşılan resimlere bakıldığında ortada pek bir patlama yok gibi gözüküyor.
 
 
Resimleri incelediğimizde herhangi bir deformenin bulunmadığı iPhone 8 Plus’da, ekranın kasadan ayrıldığını bariz bir şekilde görebiliyoruz. Ancak şarj sırasında batarya şişmiş, söz konusu görüntüler ortaya çıkmış ve ardında da iPhone 8 Plus patlamış olabilir.
 
Ortaya çıkan raporlarda Wu’nun iPhone 4’ten bu yana iPhone kullandığını ve ilk defa böyle bir şeyin başına geldiği yazıyor. Tayvan medyasında yer alan bilgilerdeyse patlayan iPhone 8 Plus’ın soruşturma için Apple’a gönderildiği yazıyor.
 
shiftdelete
733587
Bu haberler ilginizi çekebilir