iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 Kablosuz Şarj Testinde!

Samsung'un amiral gemisi Galaxy Note 8 ile Apple'ın amiral gemisi iPhone 8 Plus kablosuz şarj testinde karşı karşıya geldi. İşte söz konusu o video...
20 Ekim 2017 07:55
iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 Kablosuz Şarj Testinde!
Yakın gelecekte yoğun olarak kullanacağımız teknolojilerden biri de kablosuz şarj teknolojisi. Amiral gemisi modellere eklenen bu özellik dış mekanlarda akıllı telefon kullanıcılarının işini fazlasıyla kolaylaştıracak.
Şarj cihazı taşıma derdine de son verecek gibi görünüyor. Bu teknolojiye yer veren yeni modeller arasında iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8‘i görüyoruz.
 
 
Hazırlanan karşılaştırma videosu iki cihazın kablosuz şarj hızını gözler önüne seriyor. Öncelikle belirtmekte yarar görüyoruz, iPhone 8 Plus’ın pil kapasitesi 2675 mAh, Samsung Galaxy Note 8’in ise 3500 mAh. Normal koşullarda iPhone 8 Plus’ın çok daha hızlı şarj olması gerekiyor. Fakat şimdiye kadar karşılaştığımız test videoları şarj hızının hiç beklediğimiz gibi olmadığını ortaya koymuştu.
 
 
Kablosuz şarj testi için her iki telefonun da şarjı yüzde 1’e indiriliyor. Cihazlar uçak moduna alınıyor ve önerilen kablosuz şarj cihazları tercih ediliyor. Kablosuz şarj işleminin ilk 15 dakikasında iPhone 8 Plus yüzde 10, Note 8 ise yüzde 11 seviyesine ulaşıyor. İlk yarım saatte ise durum yüzde 18’e yüzde 20 şeklinde ilerliyor. Şarj devam ettikçe Samsung Galaxy Note 8 Plus arayı açmaya başlıyor.
 
 
iPhone 8 Plus şarj hızı düşüyor
 
Diğer örneklerde de gördüğümüz üzere iPhone 8 Plus’ın şarj hızı yüzde 97’den sonra ciddi oranda düşüyor. Galaxy Note 8’in yüzde 100 şarjı görmesi 3 saat 33 dakika sürüyor. iPhone 8 Plus’ın şarjının tamamlanması ise 3 saat 54 dakika sürüyor.
 
log
890661
Bu haberler ilginizi çekebilir