iPhone 8 Kamerası İle Adeta Büyüleyecek!

Apple'ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8 kamerası ile adeta büyüleyecek. Ön ve arka kamerası yüksek kalite de video kaydetme imkanı sağlayacak!
04 Ağustos 2017 11:44
iPhone 8 Kamerası İle Adeta Büyüleyecek!
Apple HomePod firmware yazılımından iPhone 8 hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak, iPhone 8 akıllı telefonun ön ve arka kameralarının video kaydetme yeteneğiyle ilgili önemli bilgiler geldi.
 
iPhone 8 ön ve arka kameraları 4K 60 FPS çekebilir!
 
Firmware yazılımında yer alan kodlara bakılırsa, iPhone 8 hem ön hem de arka kamerasıyla 4K videoları saniyede 60 kareyle kaydedebilecek kapasitede olacak. Bu 4K 60 FPS değerinin ön FaceTime kamerada da olması ise haliyle öne çıkıyor. Şu anda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 4K video desteğini sadece arka kamerada ve 30 FPS ile sunmakta. Ön kamera ise 1080p ile sınırlandırılmış halde.
 
 
 
 
Arka ve ön kameradaki 4K videonun Apple’ın yeni HEVC dosya türünü de desteklediği göze çarpıyor. Bu yeni dosya türü, dosya boyutunu ciddi anlamda düşürme olanağı sağlayabiliyor. Hatta ve hatta bunu yarı yarıya olarak yapması depolama alanı tasarrufu anlamında oldukça önemli.
 
iPhone 8, Apple ARKit sayesinde artırılmış gerçeklik konusunda da kullanıcılara yenilikler sunacak. 60 FPS desteğiyle de kameraların artırılmış gerçeklikte daha iyi takip sunması isteniyor gibi gözüküyor.
 
shiftdelete
473918
Bu haberler ilginizi çekebilir