iPhone 8 İle İlgili Müthiş Haber!

Ünlü analist Ming-Chi Kuo Apple'in yeni iPhone'larda Touch ID teknolojisini kaldıracağını oun yerine başka bir teknoloji kullanacağını söyledi. İşte haberin detayları...
17 Şubat 2017 20:29
iPhone 8 İle İlgili Müthiş Haber!
İki gün önce KGI analisti Ming-Chi Kuo, raporunda Apple'ın yeni iPhone'da Touch ID'yi kaldırabileceğini belirtmişti. Bugün bir başka analistten ona destek veren bir açıklama geldi.
 
 
Apple, yüz tanıma sistemine mi geçecek?
 
Apple'ın bu yıl iPhone 8 yada iPhone X adında yeni bir akıllı telefon tanıtacağı bir çok analist tarafından teyit edildi. Yeni iPhone'un onuncu yıla özel bazı önemli yeniliklerle gelmesi bekleniyor. Yeni iPhone ile ilgili en çok üzerinde durulan konu ekranın nasıl olacağı.
 
 
Özellikle çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olması beklenen iPhone'da Touch ID'nin ekranın altına yerleştirilmesi yada yeni bir kimlik tanıma Teknolojisine geçilmesi gündemde. Bugün, JPMorgan analisti Rod Hall, konu ile ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu. Yüz tanıma için 3D lazer tarayıcı geliyor
 
 
Hall, Apple'ın iPhone 8'de kavisli bir ekran kullanmak için Touch ID'den vazgeçeceğini düşünüyor. Bunun yerine 3D lazer tarayıcı kullanarak yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacağını iddia ediyor. Ona göre, Apple'ın tedarik zinciri içindeki modül hacminde artışa dayalı olarak iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ta da 3D lazer tarayıcı kullanılabilir.
 
 
3D lazer tarayıcı, OLED ekran, cam gövde ve diğer artan üretim maliyetleriyle birleştiğinde iPhone 8'in malzeme faturasına modül başına 10 ila 15 dolar fiyat farkına sebep olacak.
 
 
Bu da satış fiyatını 100 dolar daha pahalı hale getirebilir. Apple, kar marjını korumak isterse yeni iPhone,100 dolar daha pahalı olabilir. Artan maliyetler, iPhone 8'in Amerika Birleşik Devletleri'nde 1.000 dolardan fazla fiyata satılacağı iddiası ile uyumlu görünüyor. Zaten son günlerde bütün haberlerde 1000 dolar vurgusu yapılıyor.
 
 
Yüz tanıma Touch ID'den daha kullanışlı olabilir Hall, Touch ID'nin parmağınız ıslak olduğunda çalışmadığını, yüz tanıma moduna geçişin kullanıcının işini kolaylaştıracağına inanıyor.
 
 
Ayrıca yüz tanımanın Touch ID'den daha güvenli olacağını, bankaların ve mağazaların Apple Pay'i kullanma oranlarının artacağını düşünüyor
 
 
 
Hall, yüz tanıma teknolojisinin arttırmış gerçeklik için de önemli olduğunu vurguluyor. Apple, bu teknoloji sayesinde arttırılmış gerçeklik konusunda rakiplerinin önüne geçebilir. Hall ayrıca online alışverişlerde ayakkabı numaranızın belirlenmesi gibi işlemler için geliştiricilere yönelik 3D tarama API'si açılacağını düşünüyor.
 
shiftdelete
824151
Bu haberler ilginizi çekebilir