iPhone 8 Hakkında Yeni Raporlar Yayınlandı!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında her geçen yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte yeni yayınlanan raporların detayları...
19 Mayıs 2017 23:41
iPhone 8 Hakkında Yeni Raporlar Yayınlandı!
iPhone 8 ile ilgili yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan bir söylentiye göre Apple, iPhone 8'de kullanacağı OLED yüzünden 3D Touch maliyetlerinin artacağı edildi.
 
iPhone 8 hakkında yeni raporlar!
 
iPhone 8 hakkında her geçen gün farklı bir detay ortaya çıkıyor. Son zamanlarda tasarımı hakkında önemli detayların gün yüzüne çıkartıldığı iPhone 8 söylentilerde gibi karşımıza, 5.8 inçlik çerçevesiz bir OLED ekranıyla çıkması bekleniyor.
 
 
Economic Daily News'in bugün yayımladığı rapora göre Apple, iPhone 8'de kullanacağı OLED ekrandan dolayı 3D Touch bileşenin maliyetini yüzde 150 artıracağının altını çizdi.
 
Böylelikle yeni amiral gemisinin fiyatına da oldukça etki edecek olan bu artış, kullanıcıların canını sıkacak gibi duruyor.
 
Hele ki ülkemizde iPhone kullanıcıları alınan vergilerden şikayetçiyken, bir de maliyetten dolayı doğal etkenlerle fiyat artışı başka markalara da kayma olasılığını ortaya çıkartıyor.
 
 
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir habere göre iPhone 8'in fiyatı netleşmeye başlamıştı. Netleşen rakamlara şöyle bir göz attığımızda ise bizi 5700 TL'lik tuzlu bir rakamın karşıladığını görmekteyiz.
 
OLED ekran, iPhone 8'in maliyetini arttıracak!
 
iPhone 6s ile kullanıcıların hayatına giren 3D Touch Teknolojisi, ana ekran üzerinden uygulama kısayollarına kolayca ulaşmamıza olanak sağlıyordu. Ayrıca bu dokunma özelliği sayesinde Peek ve Pop önizlemelerin de yapılması mümkündü.
 
Yer alan raporda Apple'ın dokunmatik ekran tedarikçisi, TPK'nın 3D Touch'ı etkinleştirmesi için her iPhone başına 7-9 dolarlık bir ücret almakta. Eğer Apple, yeni telefonunda OLED teknolojisine geçecek olursa, bu fiyatın 18-22 dolar arası olması bekleniyor.
 
 
Basınca duyarlı olan bu teknoloji, OLED ekranların daha kırılgan bir yapıya sahip olmasından dolayı daha Karmaşık bir alt yapı ile karşı karşıya kalacak olan TPK, bu yüzden ekran panelinin arka ve önüne birleştirilmiş bir cam kapak ekleyecek. Bu da doğal olarak maliyetin artmasına yol açacak.
 
Yaşanan bu artış yüzünden telefonun fiyatında da 90 dolarlık bir artış gözlemlenecek. Yeni çıkacak iPhone yenilikler ile dikkatleri çekecek. Bu özellikler ise yüz tarayıcı özelliğe sahip ön kameralar, kablosuz şarj ve daha birçok yenilik ile bu yılın başında satışa sunulacak.
 
shiftdelete
526764
Bu haberler ilginizi çekebilir