iPhone 8 Görünmez Ön Kamera İle Geliyor!

Apple'ın yeni iPhone modeli modeli ile ilgili çalışmaları yansıtan rapor ortaya çıktı. Rapora göre iPhone 8'de görünmez ön kamera yer alacak! İşte iPhone 8 ile ilgili raporun detayları...
14 Nisan 2017 15:37
iPhone 8 Görünmez Ön Kamera İle Geliyor!
Geçtiğimiz günlerde bir fabrika çalışanın çizdiği iPhone 8 eskizlerini doğrulayan rapor daha gün yüzüne çıkmıştı. Cihazda bulanacak Touch ID panelinin ekran içine entegre edileceği söylentilerini doğrulayan rapor, bu işlemin zorluğu hakkında da bilgiler veriyor. Bu nedenle Apple’ın iki farklı prototipi test ettiği söyleniyor: Parmak izi okuyucunun ekrana gömülü olduğu ve cihazın arkasında yer aldığı iki seçenek. Ayrıca rapor, iPhone 8'in diğer özellikleri hakkında da bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.
 
 
Ekrana entegreli olacak Touch ID ile test edilen seçeneğin piyasaya sürülmesi, diğer seçeneğe göre daha yüksek ihtimal olarak karşılanıyor. Anlaşılan o ki firma bu zor işlemin altından kalkmayı başarmış ve sadece seri üretim aşamasını nasıl çözeceğini belirlemeye çalışıyor. 
 
 
Diğer ayrıntılara gelecek olursak, iPhone 8'in ekranın ön yüzünün her tarafında 4’er mm’lik dengeli bir çerçeve bulunacak. Kenarlarının biraz eğri olacağı kesinleşen cihazda bu çerçeveler hemen hemen hiç dikkat çekmeyeceklerdir. Ayrıca cihazın arka tarafında ekranda kullanılan camın aynısının kullanılacağı belirtiliyor. Yani sadece arka kamera sayesinde ön ve arka yüzü ayırt edebileceğiz.
 
 
iPhone 7 ile aynı boyutlarda olacak cihazın bu sefer 5.8 inç ekrana sahip olacağı bir diğer detay. Ön kameranın tıpkı parmak izi okuyucu gibi "görünmez" ve "ekranın altında gizli" olarak gelmesi bekleniyor.
 
Söylediklerimizi ve diğer rapor detaylarını şu şekilde toparlarsak:
 
Ekrana gömülü  ve gizli Touch ID
 
Her kenarda sadece 4 mm çerçeve
 
Kablosuz şarj
 
iPhone 7 ile aynı boyut
 
5.8” OLED ekran
 
Ekranın altına gizlenmiş, "görünmez" ön kamera
 
İki yerden baskı uygulayabileceğiniz büyük güç düğmesi (sebebi bilinmiyor)
 
Ayrıca bu rapor hakkında Apple’ın kesinlikle bu teknolojilerin üzerinde çalıştığını söylemek zor. iPhone serisinin 10. yılı itibariyle firma devrimsel bir modelle piyasada yer almak istiyor.
 
webtekno
708253
Bu haberler ilginizi çekebilir