iPhone 8 Eylül'e Yetişmeyecek!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'in tanıtım tarihi hala netleşmiş değil. Eylül ayında tanıtımının yapılacağı planlanan iPhone 8, yeni yayınlanan rapora göre Eylül ayına yetişmeyecek.
09 Nisan 2017 21:28
iPhone 8 Eylüle Yetişmeyecek!
Apple'ın onuncu yıla özel olarak piyasaya süreceği iddia edilen iPhone 8 ile ilgili beklentiler yüksek. OLED ekran ile gelmesi nerede ise kesinleşen yeni iPhone'da 3D algılama Teknolojisinin de kullanılacağı konusunda önemli iddialar bulunuyor.
 
iPhone'da üç yıldır aynı tasarımı kullanan Apple'ın iPhone 8'de büyük yeniliklere gideceği ve iPhone 8'in şirket için büyük bir sıçrama olacağı düşünülüyor. Büyük yeniliklerin başında gelen OLED ekran ve 3D teknolojisi, iPhone 8'in beklenenden çok daha geç piyasaya çıkmasına sebep olabilir.
 
iPhone 8 iki ay gecikebilir!
 
Drexel Hamilton analisti Brian White, tarafından hazırlanan rapor, Apple'ın 5.8 inçlik iPhone 8'de kullanacağı 3D teknolojisiyle ilgili zorluklar nedeniyle telefonun satışını Eylül ayından bir süre sonraya erteleyeceğini iddia ediyor.
 
 
White, CNBC'ye gönderdiği araştırma notunda 3D algılama teknolojisinin ve OLED ekranların 5.8-inçlik iPhone 8 ile birlikte geleceğini düşündüğünü belirtiyor. Fakat yeni teknolojilerin Apple'ın planlarını olumsuz etkilediğini ve iPhone 8'in Aralık ayına kadar satışa çıkışının zor olduğunu iddia ediyor.
 
Son aylarda gelen raporlar , Apple'ın 3D teknolojisini, muhtemelen hem ön hem de arka kameralarla birlikte kullanmayı planladığını belirtiyor. Bu, yüz tanıma, arttırılmış gerçeklik uygulamaları ve Apple'ın getireceği yeni özellikler için önemli.
 
Brian White'ın raporu, hafta başında Economic Daily News'in teknik sorunların iPhone 8'in gecikmesine neden olabileceğini iddialarını destekliyor. Rapor, tedarikçilerin kavisli OLED panellerini tasarlamaları ve 3D özellikli ön kamera sistemini OLED panele yerleştirmek için zamana ihtiyaçları olduğunu gösteriyor.
 
shiftdelete
614001
Bu haberler ilginizi çekebilir