iPhone 8 Ekranı İle İlgili Yeni Söylentiler!

Apple'nın akıllı telefon piyasasına girmesinin 10. yılında çıkacak iPhone modeline ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı. İşte o iddialar...
20 Ocak 2017 21:38
iPhone 8 Ekranı İle İlgili Yeni Söylentiler!
iPhone yeni amiral gemileri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Apple'ın bu yıl tanıtmasını beklediğimiz iPhone 8 hakkında, yeni söylentiler gelmeye devam ediyor.
 
iPhone 8, OLED iddiaları her geçen gün güçleniyor!
 
10'uncu yılında kullanıcıların karşısına OLED ekran Teknolojisi ile çıkacağı iddia edilen iPhone 8, ilk OLED ekranlı iPhone olma özelliğini de taşıyacak.
 
 
Şu anlık piyasadaki rakiplerinin çoğu bu özelliği uzun sürelerdir kullansa da, iPhone 8 rakiplerine şimdiden korku salmaya başladı.
 
 
Düşen satış rakamlarının ardından farklı bir strateji izleyen Apple yetkilileri, iPhone 8'e OLED ekran teknolojini ekleyerek, güçlü satış rakamlarına ulaşabileceğini tahmin ediyor.
 
5.8 inçlik iPhone 8 mi geliyor?
 
 
Gelen diğer iddialar göre Apple, bu yıl üç yeni modelini piyasaya sürecek. Bu modeller ise, LCD ekrana sahip 4.7 inç ekran boyutundaki iPhone 7s, ve 5.5 inç ekran boyutundaki iPhone 7s Plus olduğu tahmin ediliyor. 5.8 inçlik modelin ise iPhone 8 olduğu düşünülüyor.
 
 
AppleInsider'ın haberine göre 5.8 inçlik iPhone 8'in, Samsung S7 modellerinden alışık olduğumuz yanları kavisli OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca haberinden devamında  iPhone 8'in, yüz ve hareket tanıma teknolojisiyle geleceği de belirtildi.
 
iPhone 8 bu yüz tanıma yeteneklerini bir lazer sensör sayesinde algılayacak. Apple bu teknoloji için ise ön kameranın yanında bulunan kızıl ötesi sensörü kullanacağı tahmin ediliyor.
 
iPhone 8 ile beraber gelmesi tahmin edilen yüz tanıma sistemi, Touch ID'yi tarihe karıştırabilir. Henüz Apple yetkilileri bu konu hakkında resmi bir açıklama bulunmadı, İlerleyen günlerde gereken resmi açıklama yetkililer tarafından yapılacaktır.
 
shiftdelete
427789
Bu haberler ilginizi çekebilir