iPhone 7'ye Force Touch Özelliği

Sıradaki Apple iPhone modeli olan iPhone 7'ye Macbook'larda gördüğümüz yeni Force Touch özelliği geliyor. Detaylar haberimizde...
04 Nisan 2015 23:26
iPhone 7ye Force Touch Özelliği
Geçtiğimiz dönemde paylaşılan dedikodular Apple'ın sıradaki iPhone 7 modelinde Force Touch ekranlara rastlayacağımızı ve şirketin bu konuda çoktan kararını verdiğini söylüyordu. Bugün gelen ve kaynağı oldukça güvenilir olan söylentiler ise Force Touch iPhone sürümünün gerçek olduğunu onaylıyor.
 
 
Yüzeye uyguladığınız basınç şiddetine göre farklı işlemler yapabilmenize olanak sağlayan Force Touch'ın gelişini müjdeleyen isim ise Çinli TPK oldu. TPK adlı şirket Çin merkezli bir tedarikçi ve Apple Watch'un Force Touch ekranları için Apple ile ortak çalışıyor. Markadan gelen yeni detaylara göre teknoloji devi hem kendisi hem de GIS adlı başka bir dokunmatik ekran üreticisi ile çalışacakmış.
 
 
Tek bir Apple Watch Force Touch ekranı için 4 ile 5 dolar Apple tarafından ödenirken, çok daha geniş bir ekrana sahip iPhone'lar için bu bedel 13 - 14 dolar seviyesindeymiş.
 
Bir başka bilgi de Force Touch ekranın sadece iPhone 6 Plus'ın yeni modelinde (iPhone 7 de olabilir) yer alacağı şeklinde. Yani şirket sadece büyük ekranlar için bu içeriği kullanmayı planlıyor. Pek tabii bunlar şimdilik söylentiden ibaret.
tabletpc.com.tr
723135
Bu haberler ilginizi çekebilir