iPhone 7'de Radikal Değişimler Olabilir!

Daha ince bir iPhone üretmek için kolları sıvayan Apple, radikal değişimler yapabilir. Son sızan bilgilere göre kulaklık girişi bile olmayabilir! Detaylar haberimizde...
30 Kasım 2015 17:45
iPhone 7de Radikal Değişimler Olabilir!
Apple'ın yeni telefonu olacak iPhone 7'nin görücüye çıkmasına epey bir süre var. Ancak sizin de bildiğiniz gibi mobil cihaz sektöründe sular kolay kolay durulmuyor.
 
Sürekli olarak bir söylenti, sızıntı durumu söz konusu. Ancak bu sefer bahsedeceğimiz söylenti, oldukça ilginç ve bir o kadar da sektörün seyrini değiştirecek bir hamle olabilir.
 
Bildiğiniz gibi gerek Apple cephesi olsun, gerekse Android telefonların lideri durumundaki Samsung cephesinde olsun, yeni telefon üretirken en büyük gaye, daha ince bir gövdeye sahip telefon üretmek oluyor. Bu konuda firmalar ciddi çalışmalar zaten yapmakta. Ancak Apple, daha ince bir iPhone yapma konusunda son derece radikal bir karar alabilir.
 
 
Çıkan söylentilere göre Apple, iPhone 7'de kulaklık girişini ortadan kaldıracak. Evet, baya baya telefonda kulaklık girişi olmayacak. Bu tarz yenilikler konusunda ilk hamleleri sıkça atan firma olan Apple, bir kez daha büyük bir değişiklikle karşımıza çıkabilir.
 
Gelen haberlere göre daha ince ve tasarım olarak daha zarif bir iPhone 7 yapmak isteyen Apple, çözümü 3.5mm'lik kulaklık girişini kaldırmakta bulmuş. Bu sayede telefon istenildiği şekilde ince yapılacak ve tasarım bütünlüğü daha ön planda olacak. ''E kulaklık girişi yoksa millet nasıl kulaklık takacak?'' diye soranlarınız için de 2 farklı ihtimal söz konusu.
 
 
Bu ihtimallerden ilki, Bluetooth ile çalışan bir kulaklık ile, Bluetooth bağlantısı üzerinden kulaklığı kullanma. Tabi bu durum şu an için pek olası gözükmüyor zira bu denli büyük pazarı olan bir cihaz için Bluetooth kulaklık özelliği biraz riskli gözükebilir. İkinci ve daha makul duran ihtimal ise, Lightning portu üzerinden bu işi çözmek. Yani, tıpkı iPhone şarj aletleri gibi çıkışa sahip kulaklıkların -ki piyasada bu tarz kulaklıklar mevcut- devreye girmesi. 
 
Şu an için Apple'ın bu hamlesi bir söylentiden ibaret. Ancak bu söylenti mobil sektörde yüksek sesle konuşulmaya başlanınca, bizde de ufak bir beklenti yaratmış durumda. Bekleyip göreceğiz.
webtekno
86103
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayarınızın interneti olmadığında iPhone'unuzun internetini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki bilgisayardan iPhone internetine nasıl bağlanabiliriz?
 • LG G6dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG G6'dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Pazar günü yapılacak olan resmi tanıtımda, G6'nın 3 farklı renk seçeneği ile geleceği ortaya çıktı.
 • Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple, garanti kapsamında olan cihazlara, servis dışında parça değişikliği yapıldığı zaman garanti hizmeti vermiyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre Apple, garanti kapsamı şartlarını biraz esnetecek.
 • LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG'nin yeni amiral gemisi G6 dayanıklılığı ve ergonomisi ünlü endüstriyel tasarımcı Torsten Valeur’dan tam puan aldı. Detaylar haberimizde...
 • Nokia 3310 Fiyatı Netleşti!

  Nokia 3310 Fiyatı Netleşti!

  Nokia'nın efsane telefonu 3310 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefonun tanıtım tarihi netleşti. Peki fiyatı ne kadar olacak? Detaylar haberimizde!
 • iPhone Da Patladı!

  iPhone Da Patladı!

  Akıllı telefonların patlaması haberlerini artık sıkça duymaya başladık. Patlayan telefonlar kervanına iPhone'da katıldı. Bu sefer de iphone 7 Plus patladı. Üstelik dumanları da kameraya yansıdı. Peki bu patlamaya ne sebep oldu?
 • iPhone 6 ve 6sde Yaşanan Sorun Çözüldü!

  iPhone 6 ve 6s'de Yaşanan Sorun Çözüldü!

  iPhone 6 serisinde yaşanan aniden kapanma sorunu kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilmişti. Şikayetler üzerine Apple tarafından açıklama yapıldı. Detaylar haberimizde...
 • LGnin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!

  LG'nin Yeni Gücü LG X Power 2 Tanıtıldı!

  LG'nin güçlü telefonu LG X Power 2 tanıtıldı. MWC 2017'de görücüye çıkacak olan LG X Power 2, 4500 mAh gücünde pile sahip. X Power 2'nin işletim sistemi ise Android Nougat olacak.
En Çok Okunan Haberler
 • Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!
  Bilgisayarınızın interneti olmadığında iPhone'unuzun internetini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki bilgisayardan iPhone internetine nasıl…
 • Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!
  Apple, garanti kapsamında olan cihazlara, servis dışında parça değişikliği yapıldığı zaman garanti hizmeti vermiyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre…
 • LG G6dan Üç Farklı Renk ÇeneğiLG G6'dan Üç Farklı Renk Çeneği
  LG, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Pazar günü yapılacak olan resmi tanıtımda, G6'nın 3 farklı renk seçeneği ile geleceği ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama