iPhone 7 ve Google Pixel Karşılaştırması!

Android ve iOS yıllardır karşılaştırılıyordu ve halen daha karşılaştırılmaya devam ediyor. Şimdi ise iPhone 7 ile Google Pixel karşı karşıya!
16 Kasım 2016 09:55
iPhone 7 ve Google Pixel Karşılaştırması!
Henüz birkaç yıl önce piyasada ciddi bir Android üstünlüğü bulunuyordu ve cihazlar da sundukları teknik özelliklerle, en azından kağıt üstünde iPhone'u domine edebiliyorlardı.
 
Android mi, iOS mu?
 
Dört çekirdek,  sekiz çekirdek işlemciler, bolca RAM gibi özellikler, çift çekirdekli ve 1 GB RAM sahibi iPhone'ları gölgede bırakıyordu. Buna rağmen aradan geçen zaman içinde iPhone yeniden üstünlüğü eline aldı ve Android cihazlar rekabette geriye düştü.
 
Hem kağıt üstünde, hem de pratik olarak yapılan hız testlerinde Apple öne çıkarken, bunu da kendi anahtar bileşenlerini geliştirip optimize ederek iOS ile sağladı. Şimdi ise Apple'ın son cihazı iPhone 7'ye dair bazı testler yayınlandı ve görünüşe göre Apple hâlâ bir adım önde, en azından YouTube yayıncısı Tech of Tomorrow öyle olduğunu gösteriyor.
 

 
Bilindiği gibi Google ilk defa 'tamamen' kendine ait bir telefon üretti ve Google Pixel adıyla satışa sundu. Tech of Tomorrow ise bu telefonu iPhone 7 ile tek bir videoda farklı kulvarlarda kıyaslamaya karar vermiş fakat görünüşe göre Apple açık ara savaşın kazananı oluyor.
 
Yukarıdaki videodan iki telefonun açılış sürelerine, benchmark skorlarına, bağlantı ve uygulama açılış hızlarına karşılaştırmalı olarak siz de bakabilirsiniz.
 
shiftdelete
924539
Bu haberler ilginizi çekebilir